Wiadomości z Mikołowa

Policjantki na spotkaniu z cyklu "Zdrowo i bezpiecznie"

  • Dodano: 2022-03-18 07:15, aktualizacja: 2022-03-17 20:13

Policjantki mikołowskiej komendy wzięły udział w, zorganizowanym przez Radę Seniorów, profilaktycznym spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie.

Spotkanie odbyło się 16 marca o godzinie 10.00 w budynku mikołowskiej biblioteki. Organizatorem przedsięwzięcia była Rada Seniorów w Mikołowie. Wśród prelegentów pojawił się prof.dr.hab. n.med. Tomasz Bielecki - ortopeda, który opowiedział zgromadzonym na sali osobom o najczęściej występujących wśród starszych osób schorzeniach kości i stawów, dając też wiele cennych porad, dzięki które pozwolą na samodzielnie zadbanie o własne zdrowie.

Co przekazały policjantki?

Po przemówieniu lekarza, mikrofon został przekazany policjantkom. Te z kolei opowiedziały o tym czym charakteryzują się ciągle występujące przestępstwa, w których oszuści, przy zastosowaniu różnych metod, wciąż wyłudzają od starszych osób ogromne sumy pieniędzy. Procedery metodą "na wnuczka", "na policjanta" czy "pracownika administracji" funkcjonują regularnie i mimo wielu prowadzonych przez Policję akcji profilaktycznych, wciąż mają rację bytu. Sierż. Izabela Kempka zachęcała do korzystania z internetowego narzędzia - Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które pozwala na eliminowanie zagrożeń w miejscu zamieszkania i usprawnia kontakt ludzi z policjantami. Mundurowa przestrzegała, by pamiętać o przezorności i wzmożonej czujności we własnym domu i zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do obcych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również