Wiadomości z Mikołowa

Policjanci z Mikołowa mianowani na wyższe stopnie służbowe [FOTO]

  • Dodano: 2023-11-15 10:45

W Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie świętowano nie tylko Dzień Niepodległości. Listopadowe uroczystości stały się także okazją do awansów policjantów na wyższe stopnie służbowe oraz podziękowania pracownikom służby cywilnej za codzienny wkład i współtworzenie pozytywnej atmosfery pracy.

Awanse i gratulacje w związku ze Świętem Niepodległości

Przedwczoraj (13 listopada) w południe w auli mikołowskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka policjantów i pracowników cywilnych. Spotkanie nawiązywało do weekendowego Święta Niepodległości i stało się doskonałą okazją do wręczenia mundurowym rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. W korpusie aspirantów znaleźli się sierż.sztab. Adrian Drabek z wydziału kryminalnego oraz dzielnicowy sierż.sztab. Sebastian Kapias, z kolei do korpusu sierżantów wstąpił st.post. Patryk Dziędzioł z miejscowej drogówki. Akty nominacyjne wręczył Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie mł.insp. Dariusz Klimczak.

Podziękowania dla pracowników cywilnych

Szef mikołowskich mundurowych podziękował też pracownikom służby cywilnej. Do tej pory, 11 listopada, wraz z obchodami narodowego święta niepodległości, swój wyjątkowy dzień miała właśnie ta grupa osób. Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej z czerwca 2023 roku zmieniła bowiem datę. W związku z 100. rocznicą uchwalenia ustawy z dnia 17 lutego 1922 r. o państwowej służbie cywilnej ustanowiono Dzień Służby Cywilnej, który (dla uczczenia uchwalenia pierwszej ustawy dotyczącej problematyki służby cywilnej) będzie obchodzony właśnie w dniu 17 lutego. Mł.insp. Dariusz Klimczak, w imieniu całego kierownictwa jednostki, wyraził wdzięczność za ich pracę, podkreślając, że każda z pełnionych funkcji czy rodzaj wykonywanych zadań, jest równie istotny dla właściwego działania formacji. Komendant w szczególności zwrócił uwagę na wkład w pozytywną atmosferę, bez której wiele spraw nie zakończyłoby się tak pomyślnie.

II Turniej Kręglarski na cześć Komendanta Powiatowego Policji

W ramach podziękowań dla pracowników cywilnych, na sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych, zorganizowany został II Turniej Kręglarski o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie. Amatorskie zawody były połączeniem sportowej rywalizacji i przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem. Na spotkaniu obecny był, między innymi, Starosta Mikołowski Mirosław Duży, Burmistrz miasta Łaziska Górne Aleksander Wyra oraz dyrektor ośrodka Joanna Pasierbek - Konieczny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również