Wiadomości z Mikołowa

Policjanci uczą Bezpieczeństwa na półkoloniach "Niezłe Ziółka" [FOTO]

  • Dodano: 2024-07-01 11:15

Wraz z początkiem wakacji mundurowi mikołowskiej komendy rozpoczęli spotkania edukacyjne z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Policjanci zwracają uwagę na zagrożenia, które mogą pojawić się na placach zabaw, podczas codziennych spacerów czy przebywania nad zbiornikami wodnymi. Podczas zajęć profilaktycznych przypominają również o szacunku do zwierząt i otaczającej nas przyrody.

Policjanci w akcji edukacyjnej

Trwają wakacje, słoneczna pogoda, czas dziecięcej beztroski - to jednocześnie moment na profilaktyczne działania policjantów. Tematów do omówienia nigdy nie brakuje, tak samo, jak pomysłów naszych pociech na ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Dla mundurowych liczy się, by młodzi ludzie wiedzieli jakie zagrożenia czyhają na nich w czasie letniego wypoczynku i jak zachować się, by unikać niepożądanych sytuacji.

W piątek (28 czerwca) policjanci mikołowskiej komendy wybrali się na spotkanie z uczestnikami miejscowych półkolonii "Niezłe Ziółka", gdzie w otoczeniu przyrody i zwierząt opowiedzieli o zasadach, które należy stosować w czasie różnego rodzaju letniej aktywności. Sierż. Mateusz Wawoczny zachęcał dzieci do zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez oznakowane przejścia dla pieszych, jazdy na rowerze, rolkach i hulajnodze. Omówił, między innymi, zasady korzystania z numeru alarmowego 112 oraz przekazał dzieciom kilka ważnych porad jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Z racji miejsca, w którym odbyło się spotkanie, policjanci wyjaśnili czym ochrona środowiska i dlaczego tak ważny wydaje się szacunek do zwierząt oraz jak zachować się w przypadku napotkania dzikiego zwierzęcia.

Podczas prelekcji okazało się, że słuchacze wiedzą już naprawdę wiele, jednak z ogromnym zainteresowaniem słuchały kolejnych dobrych rad i zadawały policjantom pytania. Na koniec można było zwiedzić policyjny radiowóz, chętnych nie brakowało.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również