Wiadomości z Mikołowa

Policjanci podczas obowiązkowych testów sprawnościowych

  • Dodano: 2022-06-23 06:30, aktualizacja: 2022-06-22 21:41

Wiosna i lato to czas, kiedy każdego roku w Policji przeprowadzane są obowiązkowe testy sprawnościowe. Uczestnicy muszą zaliczyć każdy z czterech elementów, niezależnie od grupy wiekowej. Służba w formacji mundurowej wymaga bowiem od policjantów stałej dbałości o kondycję fizyczną.

Testy sprawnościowe w Policji

Policjanci przystępują do testu corocznie. Służba w formacji działającej na rzecz bezpieczeństwa ludzi wymaga, by w każdej chwili móc podjąć czynności zmierzające do ochrony innych. Zgodnie z ustawą, policjant jest zobowiązany utrzymywać sprawność fizyczną, która zapewni mu możliwość wykonywania zadań służbowych.

Każdego funkcjonariusza Policji obowiązuje minimalny poziom sprawności motorycznej, gwarantujący efektywność podejmowanych działań. Mundurowi muszą dobrze strzelać, znać techniki interwencji, umiejętnie stosować prawo, a także być sprawni fizycznie. W Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie testy realizowane są w kilku termiach, tradycyjnie już na Stadionie Miejskim AKS w centrum Mikołowa przy ulicy Zawilców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również