Wiadomości z Mikołowa

Policjanci na spotkaniu edukacyjnym w przedszkolu im. Czerwonego Kapturka

  • Dodano: 2021-11-24 10:30

Dzielnicowy sierż.sztab. Tomasz Pawlus oraz policyjna profilaktyk sierż. Izabela Kempka odwiedzili przedszkolaków jednej z miejskich placówek. O umundurowaniu w Policji, bezpieczeństwie w czasie jesiennych spacerów i ostrożności podczas kontaktów z obcymi rozmawiali z dziećmi grup wiekowych 3-6 lat. Nie zabrakło także sierż. Hektora.

Mikołowscy policjanci spotkali się z przedszkolakami

Prelekcje z przedszkolakami odbyły się rano we wtorek 23 listopada w placówce przy ulicy Waryńskiego w Mikołowie. Wizyta miała charakter kształcący dla samych dzieci, dla policjantów natomiast - przedszkole to kolejne miejsce, w którym mogli oni przekazać dzieciom cenne wskazówki na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Młodym mikołowianom przypomniano o bezpiecznym podróżowaniu w drodze do i z przedszkola zachęcając ich tym samym do noszenia odblaskowych elementów. Dzielnicowy zwrócił uwagę na normy postępowania w przypadku kontaktu z nieznajomą osobą. Razem z sierż. Kempką zaprezentował codzienne wyposażenie oraz elementy policyjnego munduru.

Dzieci bardziej jednak patrzą, niż słuchają, więc doskonałym pomysłem było zabranie do przedszkola policyjnej maskotki - sierż. Hektora, z którym maluchy ochoczo pozowały do zdjęcia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.