Wiadomości z Mikołowa

Policjanci na otwarciu mobilnego Parku Ruchu Drogowego

  • Dodano: 2021-06-14 10:15

Uśmiech dziecka wart jest najwięcej. A kiedy wraz z zabawą w parze idzie nauka, nikt nie ma wątpliwości, że to jeden z lepszych sposobów na rozwój naszych pociech. Policjanci mikołowskiej drogówki wzięli udział w otwarciu "miasteczka" ruchu drogowego w jednej z mikołowskich dzielnic, gdzie przy okazji edukacji najmłodszych, wśród dorosłych promowali wprowadzone 1 czerwca zmiany przepisach kodeksu drogowego.

Mobilny Park Ruchu Drogowego dla najmłodszych użytkowników mikołowskich dróg został uruchomiony w miniony weekend (12 czerwca) w dzielnicy Mokre przy ulicy Zamkowej. Powstał w ramach projektu z inicjatywy lokalnej i został dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Mikołów. Kolorowe samochodziki, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna oraz maty, które wizualizują pas ruchu, pozwoliły dzieciom poczuć się jak dorośli kierowcy.

Zaproszeni na uroczyste otwarcie mundurowi z mikołowskiej drogówki edukowali w zakresie podstawowych zasad ruchu drogowego

Największą uwagę dzieci starali się skierować na oznakowane przejście dla pieszych, ucząc maluchy jak poprawnie korzystać z tzw. zebry. Wśród dorosłych policjanci promowali, wprowadzone z początkiem czerwca, zmiany w przepisach dotyczące pierszeństwa pieszych w rejonie przejść, zakazu korzystania tam z telefonów komórkowych oraz nowych regulacji w kwestii hulajnóg elektrycznych.

W wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć, promującej bezpieczeństwo, maskotki mikołowskiej Policji - sierżanta Hektora, z którym najmłodsi z radością pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Mając także do dyspozycji sprzęt Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - symulator zderzeń, mł.asp.. Marcin Hanusek i sierż. Mateusz Pinocy zachęcali uczestników do regularnego korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas codziennej jazdy samochodem, nawet na najkrótszych odcinkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również