Wiadomości z Mikołowa

Policjanci na otwarciu mobilnego Parku Ruchu Drogowego

  • Dodano: 2021-06-14 10:15

Uśmiech dziecka wart jest najwięcej. A kiedy wraz z zabawą w parze idzie nauka, nikt nie ma wątpliwości, że to jeden z lepszych sposobów na rozwój naszych pociech. Policjanci mikołowskiej drogówki wzięli udział w otwarciu "miasteczka" ruchu drogowego w jednej z mikołowskich dzielnic, gdzie przy okazji edukacji najmłodszych, wśród dorosłych promowali wprowadzone 1 czerwca zmiany przepisach kodeksu drogowego.

Mobilny Park Ruchu Drogowego dla najmłodszych użytkowników mikołowskich dróg został uruchomiony w miniony weekend (12 czerwca) w dzielnicy Mokre przy ulicy Zamkowej. Powstał w ramach projektu z inicjatywy lokalnej i został dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Mikołów. Kolorowe samochodziki, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna oraz maty, które wizualizują pas ruchu, pozwoliły dzieciom poczuć się jak dorośli kierowcy.

Zaproszeni na uroczyste otwarcie mundurowi z mikołowskiej drogówki edukowali w zakresie podstawowych zasad ruchu drogowego

Największą uwagę dzieci starali się skierować na oznakowane przejście dla pieszych, ucząc maluchy jak poprawnie korzystać z tzw. zebry. Wśród dorosłych policjanci promowali, wprowadzone z początkiem czerwca, zmiany w przepisach dotyczące pierszeństwa pieszych w rejonie przejść, zakazu korzystania tam z telefonów komórkowych oraz nowych regulacji w kwestii hulajnóg elektrycznych.

W wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć, promującej bezpieczeństwo, maskotki mikołowskiej Policji - sierżanta Hektora, z którym najmłodsi z radością pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Mając także do dyspozycji sprzęt Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - symulator zderzeń, mł.asp.. Marcin Hanusek i sierż. Mateusz Pinocy zachęcali uczestników do regularnego korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas codziennej jazdy samochodem, nawet na najkrótszych odcinkach.

Google NewsSubskrybuj mojMikolow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również