Wiadomości z Mikołowa

Policjanci drogówki z całego kraju szkolili się w Mikołowie

  • Dodano: 2023-10-16 09:00

Policjanci wydziałów ruchu drogowego z jednostek z całego kraju wzięli udział w szkoleniu dotyczącym kontroli drogowej samochodów osobowych w ramach kursu specjalistycznego, który odbywa się w Szkole Policji w Katowicach. Kilkugodzinne zajęcia praktyczne odbyły się przy trasie DK 44 w Mikołowie. Szkolenie prowadzili wykładowcy z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

Policjanci szkolili się przy trasie DK nr 44

Słuchacze kursu specjalistycznego z zakresu ruchu drogowego szkolą się już kolejny tydzień. W piątek 13 października w ramach zajęć praktycznych z tematu kontrola samochodów osobowych pojawili się w rejonie ulicy Gliwickiej w Mikołowie. Pod okiem pięciu wykładowców Szkoły Policji w Katowicach mundurowi doskonalili swoje umiejętności, między innymi w zakresie stanu technicznego pojazdów i ich obowiązkowego wyposażenia, warunków dopuszczenia do ruchu czy kontroli uprawnień kierujących.

Droga krajowa nr 44 to miejsce, gdzie katowicka szkoła prowadzi zajęcia wyjątkowo często, zaś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy intensywnie działają zarówno w ramach kontroli prędkości jak i prowadzenia działań prewencyjnych np. tegorocznych ROAD SAFETY DAYS.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również