Wiadomości z Mikołowa

Policja podsumowała wtorkową akcję "Trzeźwość"

  • Dodano: 2024-01-03 08:30, aktualizacja: 2024-01-03 08:38

Wczoraj rano policjanci mikołowskiej drogówki przeprowadzili działania "Trzeźwość". Patrole pojawiły się w kilku wybranych punktach powiatu, gdzie kontroli poddanych zostało łącznie 1127 osób. W dwóch przypadkach: w Orzeszu i w Ornontowicach kierowcy byli nietrzeźwi.

Skuteczna akcja "Trzeźwość" mikołowskiej Policji

Akcja przeprowadzona została w godzinach 4.00 do 9.00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pojawili się np., w Łaziskach Górnych na ulicy Jana Pawła II oraz przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Górnośląskiej a także w Orzeszu na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej, Szkolnej i Wolności. Prowadzone działania ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Możliwe do przewidzenia tragiczne konsekwencje bezmyślnego zachowania mogą dotknąć zarówno kierowców, ale także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. 

W trakcie działań przeprowadzono 1127 badań trzeźwości. Dwóch kierujących, w Orzeszu i w Ornontowicach (35- i 43-latek) było pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało kolejno ponad 0,8 promila oraz 0,9 promila. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja podsumowała wtorkową akcję "Trzeźwość"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również