Wiadomości z Mikołowa

Podziel się krwią

  • Dodano: 2020-08-12 14:15

Już w najbliższy piątek, 14 sierpnia będzie można oddać krew.

Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie oczekiwał na krwiodawców przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

Już po raz kolejny mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą w piątek komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Dawcy spoza Katowic mogą przyłączyć się do akcji w każdym dowolnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrowym i mieć od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również