Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie zabezpieczenia 31. Finału WOŚP

  • Dodano: 2023-01-30 08:30, aktualizacja: 2023-01-30 08:41

W całym powiecie mikołowskim Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł bez jakichkolwiek zakłóceń. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali charytatywną akcję.

Mundurowi kontrolowali również, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione.

Policjanci podsumowali zabezpieczenie 31. Finału WOŚP

O bezpieczeństwo podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dbali przede wszystkim policjanci prewencji. Mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci.

Radzili wolontariuszom, by prowadzili zbiórki w dobrze oświetlonych miejscach, z dużym natężeniem ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer. Zachęcali też, by unikać kwestowania pojedynczo. Dzielnicowi informowali zwłaszcza osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP. Policjanci informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. wnuczka, krewnego, policjanta.

Biorąc pod uwagę skalę zbiórki można powiedzieć, że kwesta na terenie całego powiatu mikołowskiego, w tym roku tak jak i w latach ubiegłych, przebiegła bezpiecznie i spokojnie.

wośp mikolów policja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również