Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie spotkania Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  • Dodano: 2021-12-16 10:30

W środę 15 grudnia odbyło się spotkanie członków Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas spotkania przedstawiono informacje na temat realizowanych inwestycji i bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim.

Inwestycje na drogach i bezpieczeństwo pieszych

15 grudnia w trybie zdalnym spotkali się członkowie Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W jego trakcie wicestarosta Tadeusz Marszolik przedstawił informacje dotyczące realizacji inwestycji na drogach powiatu mikołowskiego wskazując m.in. na przebudowę ulicy Pszczyńskiej – etap pierwszy w Mikołowie, budowę chodnika przy ul. Rybnickiej na wysokości ZST, zakończenie inwestycji na ul. Żorskiej w Orzeszu, remont ulicy Chopina, wymiana nawierzchni ulicy 1 Maja i przebudowa skrzyżowania z ulicą Ogrodową w Łaziskach Górnych czy budowa chodnika przy Zamkowej w Ornontowicach.

Wicestarosta poinformował również o planowanych inwestycja drogowych jak chociażby drugi etap modernizacji Pszczyńskiej i przebudowa ulicy Konstytucji 3 Maja w Mikołowie czy Chrobrego w Orzeszu-Mościskach.

Poza zrealizowanymi i planowanymi inwestycjami na drogach powiatowych dyskutowano między innymi nad wnioskiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP Mikołów w sprawie możliwości budowy azylu dla pieszych przez ul. Rybnicką w Mikołowie na wysokości Przychodni Zdrowia Maria-Med. Uczestniczący w spotkaniu Lucjan Kret, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkreślił, iż z policyjnych analiz wynika, że jest to miejsce niebezpieczne, szczególnie dla pieszych, bowiem obecne przejście usytuowane jest w taki sposób, że osoby udające się do ośrodka zdrowia zwykle nie korzystają z niego, przekraczając jezdnie w miejscu niedozwolonym. Ponadto na tym odcinku Rybnickiej, samochody rozwijają najwyższą prędkość na tej drodze.

Do wniosku odniósł się  przedstawiciel Powiatowego Zarządu Dróg Mirosław Nowak oraz przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pepke.

Kolejna kwestia, którą poruszono, to działania na rzecz ujednolicenia standardów bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Z szacunku PZD wynika, że na terenie powiatu mikołowskiego mamy  ponad 350 przejść dla pieszych.

W spotkaniu poza wymienionym osobami uczestniczył Sekretarz Powiatu Łukasz Ryguła, radny Henryk Zawiszowski oraz Bartosz Botor z Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Jedli, pili za pieniądze podatnika, a w sołectwach nadal brakuje chodników, zatok dla autobusów, przejść dla pieszych a nawet walą się od lat mosty. Pytanie więc NAD CZYM ONI TAK Radzą skoro i tak NIC NIE Robią poza terroryzowanie kierowców i lepieniem mandatów (o ile policja w ogóle dociera do danego sołectwa)...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również