Wiadomości z Mikołowa

Podsumowanie działań "NURD"

  • Dodano: 2018-04-11 12:00

9 kwietnia w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całego powiatu mikołowskiego policjanci drogówki prowadzili działania pod nazwą "NURD", co oznacza "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Podkreślić należy, że  wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mają nie tylko kierujący pojazdami samochodowymi, ale również kierujący jednośladami, szczególnie motocykliści oraz rowerzyści, a także piesi użytkownicy dróg. Trzy ostatnie grupy traktowane są jako "niechronione".

Policjanci mikołowskiej drogówki podsumowali poniedziałkowe działania "NURD". W akcji wzięło udział 12 policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy łącznie ujawnili 36 wykroczeń. Wobec kierujących pojazdami policjanci interweniowali 18 razy. Wszystkie wykroczenia dotyczyły nieprawidłowych zachowań kierujących w stosunku do pieszych w rejonach przejść dla pieszych. W stosunku do samych pieszych mundurowi interweniowali 16 razy.

Z kolei jeśli chodzi o rowerzystów, to ujawniono 2 zachowania niezgodne z przepisami ruchu drogowego.

Niestety nie obeszło się bez mandatów karnych dla poszczególnych grup uczestników ruchu. Łącznie nałożono 29 madnatów karnych z czego 14 na kierujących samochodami, 14 na pieszych i 1 na rowerzystę. Dla 7 użytkowników dróg, spotkanie z policjantami zakończyło się pouczeniem.

W trakcie realizacji działań, policjanci wyeliminowali z ruchu, dwóch użytkowników dróg na tzw. "podwójnym gazie".

Po raz kolejny apelujemy o rozważne i bezpieczne poruszanie się po drogach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Codzienne sprawy, rozmyślanie o nich, „wyłączanie się” z bycia świadomym uczestnikiem ruchu drogowego również mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo. Rozkojarzony pieszy lub kierujący może nie zauważyć zagrożenia i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Pamiętajmy, aby na drodze zawsze uważać na innych uczestników ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również