Wiadomości z Mikołowa

Pijany kierowca bez uprawnień na mikołowskich drogach

  • Dodano: 2021-07-12 11:00

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z mikołowskiej jednostki zatrzymali kierującego volkswagenem, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,6 promila w organizmie. Okazało się także, iż mikołowianin od 13 lat ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna stanie przed sądem.

Pijany kierowca zatrzymany

Mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany przez patrol drogówki w sobotę (10 lipca) po godzinie 14:00 na ulicy Waryńskiego. Kierujący volkswagenem golfem został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik - to ponad 3,6 promila. W trakcie legitymowania wyszedł na jaw dodatkowy element, z powodu którego 41-latek będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Okazało się, że w 2008 roku, decyzją starosty, mikołowaninowi cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ani to, ani tym bardziej spożywany wcześniej alkohol, nie były jednak przeszkodą by wsiąść za kierownicę. Po przeprowadzonym przez Wydział Kryminalny dochodzeniu sprawa 41-latka trafi do sądu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Uważajmy na drogach

Niemalże codziennie media informują o nietrzeźwych kierowcach. Komunikaty dotyczą zwykle tych sytuacji, które kończą się tragedią. Pijanych kierowców jest jednak zdecydowanie więcej, zaś policyjne apele zdają się nie trafiać na podatny grunt.

Kierowco, włącz myślenie, nie chciej być przyczyną czyjegoś nieszczęścia! Każdy ma prawo bezpiecznie dojechać do celu!


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również