Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych dzieci w Internecie

  • Dodano: 2020-04-09 09:30

W okresie panującej epidemii nasze dzieci spędzają swój czas w domu, często surfując w internecie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy w tym trudnym czasie nie zapomnieli rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w sieci. Sprawdzajmy co robią nasz pociechy np. przed komputerem, telefonem, tabletem. Niebezpieczne gry, hejtowanie, czatowanie, czy kontakt z materiałami emanującymi przemocą - to wciąż aktualne zagrożenia!

Od ponad trzech tygodni zamknięte są szkoły i przedszkola w całej Polsce. W czasie panującej epidemii dzieci siedzą w domach przestrzegając obowiązujących przepisów. Większość naszych pociech wypełniając swój wolny czas spędza wiele godzin w internecie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy w tym trudnym czasie nie zapomnieli rozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie w sieci. Sprawdzajmy co robią nasz pociechy przed komputerem, telefonem, tabletem. Niebezpieczne gry, hejtowanie, czatowanie, czy kontakt z materiałami emanującymi przemocą to wciąż aktualne zagrożenia w sieci.

Rozmawiajmy z dziećmi na temat niebezpieczeństwa związanego z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Pamiętaj, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Ostrzeż dziecko przed ludźmi, którzy mogą chcieć zrobić im krzywdę. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach czyhających w Internecie i sposobach ich unikania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.