Wiadomości z Mikołowa

Odkryj urok Mikołowa poprzez historyczne questy!

  • Dodano: 2023-08-17 11:00

Wspaniałe przygody czekają na miłośników historii i zagadek Mikołowa! Nasze malownicze śląskie miasto skrywa w sobie nie tylko piękne krajobrazy, ale także fascynujące opowieści z przeszłości. Dla wszystkich poszukiwaczy przygód organizatorzy przygotowali dwie wyjątkowe propozycje, które wprowadzą Was w magiczny świat dawnych czasów.

Szlakiem Mikołowskich Rycerzy": Wędrowanie Śladami Dziejów

W trakcie podróży przez trasę "Szlakiem Mikołowskich Rycerzy", uczestnicy wcielają się w role małych rycerzy, przenosząc się w czasy początków miasta. Figurki rycerzy i ich opowieści ukazują historię Mikołowa, stanowiąc zarazem okazję do poznania tajemniczej legendy tłumaczącej pochodzenie nazwy miasta. Quest jest dostępny pod tym linkiem.

"Historyczna Przygoda w Centrum Mikołowa": Sekrety Miasta na Wyciągnięcie Ręki

Dla tych, którzy chcą więcej niż 50 minut na odkrycie uroków Mikołowa, "Historyczna Przygoda w Centrum Mikołowa" jest doskonałą propozycją. Trasa ta skupia się na miejscach związanych z historią miasta, ukrytych w okolicach centrum. Rozwiązując zagadki i badając przeszłość, uczestnicy mają okazję odkryć nowe fakty i poznać miejsca o niezwykłym znaczeniu. Quest jest dostępny tutaj.

Jak dołączyć do questów? To proste!

  1. Uczestnicy pobierają bezpłatną aplikację Questy - Wyprawy Odkrywców na swój telefon i zakładają konto gracza.
  2. Rozpoczynają trasę gry, mając kartę questu od Organizatora Spotkania.
  3. Rozwiązują zagadki, starannie czytając wskazówki. Zebrane litery na trasie pomogą im odkryć hasło końcowe, a potwierdzenie zdobędą poprzez pieczętowanie karty wyprawy.

Nie przegapcie okazji, by odkryć tajemnice Mikołowa! Bez względu na to, czy uczestnicy są mieszkańcami miasta, czy odwiedzającymi go podróżnikami, te questy zapewnią niezapomniane przygody oraz nową wiedzę o historii tego urokliwego miejsca. Przyjdźcie i wyruszcie na poszukiwanie skarbów przeszłości!


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również