Wiadomości z Mikołowa

Nowy Świat-Wymyślanka: nowy plac zabaw i projekt sportowy

  • Dodano: 2019-03-13 14:00

UM Mikołów rusza z realizacją zwycięskich projektów IV Budżetu Obywatelskiego. Nowy Świat i Wymyślanka zyskają nowy plac zabaw. To jednak realizacja jedynie części przedsięwzięcia dotyczącego rekreacji mieszkańców. O co chodzi?  

Już wkrótce ruszy realizacja zwycięskiego projektu IV edycji Budżetu Obywatelskiego dla okręgu nr 4 „Na Wymyślance bezpiecznie ćwiczymy - stresy przegonimy i razem z dziećmi się bawimy”. Na terenie istniejącej siłowni przy ul. Nowy Świat i Wodnej ma pojawić się funkcjonalny plac zabaw, tak aby opiekujący się dziećmi rodzice i dziadkowie mieli możliwość połączenia aktywności fizycznej z zabawą. Na tym jednak nie koniec.

Mikołów Nowy Świat: sport, rekreacja i zabaw w jednym

Pomysł do BO zgłosiły Marta Rzymanek i Anna Brzana, dla których stworzenie bazy rekreacyjnej to dopiero pierwszy krok:

Celem projektu jest organizacja bezpłatnych zajęć z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia fitness będą obejmować ćwiczenia pilates, jogę, tabatę i zumbę. Zajęcia przewidziane są od maja do października 2019 roku, trzy razy w tygodniu w dwóch grupach sprawnościowych – informują pomysłodawczynie.

Część architektoniczna projektu utwardzenie terenu siłowni kostką brukową, zakup i montaż urządzeń do zabaw dla dzieci. Pomysł związany z rekreacją to zajęcia fitness (zatrudnienie trenerów i koordynatora organizacji zajęć fitnesowych, zakup głośnika z mikroportem, wynajem toalet i dostarczenie sprzętu sportowego.

Mikołów Nowy Świat: wiosną powstanie plac zabaw

Całkowity szacunkowy koszt projektu to 52 200 złotych. W tej chwili Urząd Miasta wybrał wykonawcę budowy placu zabaw. To DELTA CERT Sp. z o.o., firma z Rzeszowa, która ma zrealizować zadanie za 33 210 złotych. 

Co pojawi się na Nowym Świecie?

Nowa podwójna huśtawka wahadłowa z jednym siedziskiem płaskim i jednym siedziskiem kubełkowym, a także spora zjeżdżalnia. Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, wykonawca projektu wyłoży teren placu zabaw specjalną kratą trawnikową pod urządzeniami całego terenu, łącznie z istniejącą siłownią zewnętrzną. 

Zwycięzca przetargu ma czas do 30 sierpnia tego roku na wykonanie zadania, jednak ze względu na charakter projektu i wdrożenie zajęć sportowych już w maju inwestycja zostanie wdrożona znacznie szybciej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również