Wiadomości z Mikołowa

Nowość dla mam w Mikołowie. W kilku punktach miasta pojawią się plenerowe przewijaki

  • Dodano: 2021-03-29 06:30, aktualizacja: 2021-03-28 16:57

Ułatwień dla mam w miejskiej przestrzeni nigdy dość. Nie chodzi jedynie o obniżenie krawężników dla wózków, zwiększenie liczby bezpiecznych przejść dla pieszych, placów zabaw i miejsc przeznaczonych dla maluchów i rodziców.

Ważne jest również to, aby w razie potrzeby móc bezpiecznie i wygodnie przebrać dziecko w trakcie spaceru, zakupów, pobytu poza domem. Do tej pory w Mikołowie istnieje niewiele miejsc przeznaczonych do tego celu, oprócz np. przestrzeni wyznaczonej na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Stąd pojawił się pomysł radnych OKS, aby stworzyć w Mikołowie przyjazne rodzinom punkty – plenerowe przewijaki dla maluchów przy placach zabaw i miejscach rekreacji.

Plenerowe przewijaki pojawią się w Mikołowie. Ma to być udogodnienie dla rodziców

Na place zabaw czy miejsca rekreacji przychodzą często rodzice z dwójką lub większą liczbą dzieci. W czasie gdy starsze się bawi, młodsze można wtedy przewinąć czy nakarmić w intymnych warunkach, mając cały czas na oku drugą pociechę – przekonują radni OKS w interpelacji.

Radni zaproponowali kilka lokalizacji na terenie miasta, w których mogą pojawić się plenerowe przewijaki z zastrzeżeniem, że możliwe jest rozszerzenie tego pomysłu na inne place zabaw i miejsca według potrzeb zgłaszanych przez rodziców.

Mowa tu o takich punktach jak:

  • Małe Planty w okolicy tężni solankowej
  • plac zabaw na Sośniej Górze
  • plac zabaw na ul.Klonowej
  • tereny rekreacyjne przy ul. Konopnickiej
  • plac zabaw przy ulicy Norwida
  • ul. Grażyńskiego
  • place zabaw w sołectwach i dzielnicy Kamionka

UM Mikołów postanowił przychylić się do pomysłu radnych i obecnie pracuje nad wdrożeniem pomysłu w życie. Przewijaki w plenerze mają być rozmieszczane stopniowo i na początek mają zostać wybrane dwa miejsca z listy zaproponowanych.

Jeśli pomysł zostanie pozytywnie przyjęty przez mieszkańców następne lokalizacje będą realizowane w miarę możliwości finansowych – przekazuje Mateusz Handel, wiceburmistrz Mikołowa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również