Wiadomości z Mikołowa

Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w Szpitalu św. Józefa w Mikołowie

  • Dodano: 2021-12-09 09:45

Nowoczesna Pracownia Diagnostyki Obrazowej powstanie w szpitalu Św. Józefa Sp. z o.o. w Mikołowie. Pracownia wyposażona będzie w wysokiej klasy tomograf komputerowy oraz w pełni cyfrowy i zautomatyzowany rentgen. Nowa Pracownia zapewnić ma szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę mieszkańcom powiatu mikołowskiego. 

W środę 8 grudnia br. Szpital Św. Józefa podpisał umowę, na mocy której już niedługo w Mikołowie zainstalowany zostanie jeden z najnowocześniejszych tomografów komputerowych. 

Nowa pracownia w mikołowskim szpitalu

128-warstwowy aparat NeuViz 128 marki NeuSoft  zapewni najwyższą jakość badań przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta, wykorzystuje bowiem minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazowania. Wyposażony m.in. w nowoczesne oprogramowanie do analizy guzów i zmian chorobowych, badań serca czy wirtualnej kolonoskopii pozwala na wszechstronne zastosowanie kliniczne.  Wraz z tomografem w pracowni pojawi się nowy, w pełni cyfrowy, całkowicie zautomatyzowany rentgen. Dodatkowo zakres dostawy przewiduje wyposażenie bloku operacyjnego w cyfrowe, śródoperacyjne ramię C do zabiegów ortopedycznych i chirurgii ogólnej. Docelowo w szpitalu ma powstać także pracownia rezonansu magnetycznego.  

Specjalistyczna diagnostyka obrazowa pacjentów jest niezwykle istotna i stanowi jeden z priorytetów działalności leczniczej Szpitala Św. Józefa Sp. z o.o. Profesjonalne badanie pozwolą na wdrożenie natychmiastowego leczenia i zastosowanie odpowiedniej, skutecznej terapii dla pacjentów powiatu mikołowskiego i ościennych.

 – Uruchomienie Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Józefa w Mikołowie przy ul. Okrzei 27 jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Szpitala i stanowi jeden z priorytetów działalności leczniczej Szpitala.  Bardzo się cieszę, że nasz Szpital wzbogaci się o nowe urządzenia. Wiemy, że nowy sprzęt, to nowe możliwości i szansa na świadczenie większej ilości usług umożliwiających realizację świadczeń zdrowotnych dla pacjentów w każdym wieku. Inwestycja ta jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby,  ma na celu również zapobieganie występowania następstw chorób związanych z wiekiem i stopniem niepełnosprawności, uwzględnia działania profilaktyczne, skuteczniejsze wykrywanie oraz leczenie i rehabilitację pacjentów, w tym ze szczególnymi potrzebami, poprzez wsparcie działań związanych ze zwiększeniem poziomu wykrywalności chorób i poziomu bezpieczeństwa pacjentów w fazie diagnozy – mówi Prezes Szpitala Św. Józefa mgr Iwona Łobejko w Mikołowie.

- W Szpitalu św. Józefa w Mikołowie wprowadziliśmy nowe procedury medyczne dla pacjentów naszego regionu, a także i Śląska, w szczególności z zakresu operowania schorzeń kręgosłupa oraz stawu biodrowego i kolanowego, skutkiem czego jest wykonanie w ostatnich miesiącach znacznej ilości powyższych zabiegów dla przykładu w listopadzie wykonaliśmy ponad 50 operacji. Pozyskanie nowoczesnej aparatury radiologicznej w tym TK zwiększy znaczenie jakości udzielanych świadczeń równocześnie poprawiając komfort pracy personelu medycznego - powiedział prof. dr hab. n.med. Tomasz Bielecki, Zastępca Dyrektora ds. Medycznych

Badania obrazowe u pacjentów z COVID-19

Dzięki badaniom obrazowym już na wczesnym etapie można rozpoznać zakażenie COVID-19. Na zdjęciach widoczne są bowiem charakterystyczne zmiany w płucach, nawet u zakażonych pacjentów, którzy mają niezbyt nasilone objawy. 

Dostawcą wysokiej klasy sprzętu jest Althea Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie.

- Priorytetem było dla nas zbudowanie nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej w naszym mieście. Althea działa na terenie całej Polski i Europy, ale możliwość współpracy ze szpitalem w Mikołowie jest dla nas niezwykle ważna. Bliska odległość naszych spółek umożliwi mieszkańcom Mikołowa nieprzerwaną diagnostykę na najwyższym europejskim poziomie. Jesteśmy dumni z partnerstwa ze Szpitalem św. Józefa oraz z podpisania umowy o współpracy innowacyjnej z Panią Prezes mgr Iwoną Łobejko. Jej wiara w ten projekt i wspólne pragnienie poprawy dostępu do diagnostyki dla społeczności Mikołowa sprawiły, że specjalistyczna diagnostyka rezonansem magnetycznym nie będzie musiała być wykonana w Katowicach lub Tychach, ale będzie dostępna lokalnie. Cieszę się, że jesteśmy częścią tego innowacyjnego projektu, który zagwarantuje wczesną diagnostykę tutaj w Mikołowie - mówi Patrik di Saverio Prezes spółki Althea. 

Mikołowska firma, dostawca urządzeń diagnostyki obrazowej należy do międzynarodowej grupy Althea – największego na świecie niezależnego dostawcy usług serwisowych sprzętu medycznego. W okresie pandemii dostarczyła m.in. do Szpitala Śląskiego w Cieszynie jedną z pierwszych w Polsce covidowych pracowni diagnostyki obrazowej wykonaną w systemie modułowym. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również