Wiadomości z Mikołowa

Nietrzeźwy sprawcą "kraksy" przed przejściem dla pieszych!

  • Dodano: 2022-09-20 07:15, aktualizacja: 2022-09-19 18:50

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał kierujący BMW, który uderzył w tył innego samochodu. Do zdarzenia doszło w centrum Mikołowa, tuż przed oznakowanym przejściem, przez które przechodzili piesi.

Pijany, bez prawa jazdy i aktualnych badań technicznych

To groźnej sytuacji doszło w piątek, 16 września tuż po godzinie 22.00 w ścisłym centrum miasta, przy Placu 750-lecia. Według ustaleń policjantów, kierujący fordem zatrzymał się przed oznakowanym przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Wtedy w jego samochód uderzył osobowy fiat, a w tył fiata BMW. Okazało się, że kierujący nim mikołowianin był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało wartość ponad 1,5 promila w organizmie. Samochód, którym poruszał się 34-latek wraz z pasażerami, nie miał aktualnych badań technicznych, a kierujący nim mężczyzna prawa jazdy.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak możliwy w takiej sytuacji scenariusz zdaje się być łatwy do przewidzenia. Mieszkaniec Mikołowa usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w w stanie nietrzeźwości, a jego sprawa wkrótce trafi do sądu. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci drogówki apelują o rozsądek, bezwzględną trzeźwość oraz respektowanie podstawowych zasad obowiązujących na drodze! Każdy ma prawo bezpiecznie dotrzeć do celu! Lekkomyślność i brak wyobraźni to niewielki krok do ludzkiej tragedii!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również