Wiadomości z Mikołowa

Mundurowi zabezpieczali wyścig Tour de Pologne

  • Dodano: 2019-08-06 13:45

Wczoraj ulicami naszego powiatu przejechał peleton III etapu 76. edycji jednego z największych wydarzeń sportowych w kraju - Tour de Pologne. Trasa jaką przebyli kolarze rozpoczęła się na granicy Mikołowa i Rudy Śląskiej, objęła swym zasięgiem blisko 15 km i zakończyła się w Orzeszu.

O bezpieczeństwo uczestników, widzów oraz pozostałych osób dbali, między innymi, policjanci drogówki, prewencji oraz pionu kryminalnego.

Na tej części wyścigu nie doszło do żadnych wydarzeń ani incydentów

Z uwagi na konieczność całkowitego zamknięcia trasy przejazdu kolarzy, utrudnienia w ruchu drogowym ropoczęły się już kilka minut po godzinie 15.00. W zabezpieczeniu powiatowego odcinka wyścigu brały udział służby organizatora, członkowie miejscowych ochotniczych straży pożarnych, Straż Miejska z Mikołowa i Orzesza, wolontariusze oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie (drogówka, pionu kryminalnego, prewencji) i podległych komisariatów. Wsparcia udzieliły także Oddziały Prewencji Policji w Katowicach. Łącznie blisko 50 policjantów, z wykorzystaniem ponad 16 radiowozów.

Niezwłocznie po opuszczeniu przez kolarzy terenu powiatu mikołowskiego, co nastąpiło kilka minut po godzinie 16.00, wszystkie drogi na trasie zostały odblokowane. Nie odnotowano żadnych wydarzeń o charakterze przestępczym, wydarzeń drogowych ani jakichkolwiek przykrych incydentów.

Tour de Pologne jest najważniejszym i największym rajdem rowerowym organizowanym na terenie Polski. W tym roku wystartowało łącznie ponad 154 zawodników. Zapewnienie bezpieczeństwa tym osobom, wszystkim znajdującym się przy trasie widzom a także pozostałym użytkownikom dróg na czas trwania rajdu, stanowi priorytet w działaniach Policji.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Starsi

    Byłżech co najważniejsze na trasie TdP w mikołowskim sołectwie Paniowy,a przedwczoraj na pętli TdP w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.Wielkie emocje i niezapomniane przeżycia podczas tych chwil.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.