Wiadomości z Mikołowa

Mundurowi z drogówki szkolili kandydatów do Ochotniczych Straży Pożarnych

  • Dodano: 2021-06-10 09:00

Policjanci mikołowskiej drogówki zostali zaproszeni do przeprowadzenia jednego z etapów szkolenia strażaków - ochotników powiatu mikołowskiego. Umiejętność kierowania ruchem to jeden z podstawowych elementów podczas różnego rodzaju zdarzeń, zwłaszcza przy wypadkach i kolizjach. Bezpieczeństwo biorących udział w akcji ma przecież kluczowe znaczenie przy ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia.

Szkolenie odbyło się wczoraj (9 czerwca) po południu na terenie amfiteatru w Łaziskach Górnych przy ulicy św. Barbary. Biorący udział w kursie podstawowym na strażaków - ochotników mieli okazję posłuchać wskazówek policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy.

Prowadzący zajęcia mł.asp. Maricn Hanusek przedstawił słuchaczom podstawy prawne dotyczące kierowania ruchem oraz wyjaśnił elementarne reguły, oraz wypracowane podczas swoich codziennych służb poprawne nawyki przy tego rodzaju czynnościach.

Na teorii się nie skończyło

Mundurowi poprosili uczestników o przemieszczenie się w rejon jezdni i w praktyce pokazali, na czym polega organizacja i kierowanie ruchem oraz jaka odpowiedzialność ciąży na osobach, które podejmują się tego zadania.

Tego typu przedsięwzięcia mają na celu przygotowanie do profesjonalnego zabezpieczania miejsc zdarzeń, w których uczestniczą strażacy ochotniczych straży pożarnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również