Wiadomości z Mikołowa

Moc atrakcji podczas 27. Finału WOŚP w Mikołowie!

  • Dodano: 2019-01-07 08:00, aktualizacja: 2019-01-07 11:01

Koncerty, zlot foodtrucków, bieg Od serca dla serca, Rowerowanie z sercem przez O’Rety Team – to i wiele więcej czeka nas 13 grudnia!

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień będziemy kwestować na tegoroczny cel. Zgodnie z hasłem nadanym przez szefa Orkiestry, Jurka Owsiaka - gramy „dla dzieci małych i bez focha”. Celem zbiórki jest zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – mówi Jurek Owsiak.

Impreza odbędzie się tradycyjnie we współpracy UM Mikołów, Miejskiego Domu Kultury, lokalnego sztabu WOŚP, który tworzy Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej. Finał rozpocznie się punktualnie o 11.00 okolicznościowym biegiem „Od serca dla serca”, którego start wyznaczono na Rynku w Mikołowie. Trasa biegu poprowadzona będzie chodnikami wokół rynku. Pętla ma długość około 1500 metrów.

Bieg nie jest na czas, liczy się ilość wykonanych pętli, a co najważniejsze - liczą się dobre chęci! – zachęcają organizatorzy, mikołowski sztab WOŚP i STS Biegaton Mikołów.

Od 13.30 wszyscy fani dwóch kółek będą mieli okazję wziąć udział w WOŚPowym Sąsiedzkim Rowerowaniu pod hasłem: Od serca dla serca! Organizatorzy – O’Rety Team i wszyscy chętni ruszą z samego serca Mikołowa (z Rynku) w liczącą łącznie 27 km trasę na 27. Finał WOŚP. Trasa ma mieć kształt serca.

Od 15.30 na Rynku dzieciaki będą miały okazję wziąć udział w specjalnie dla nich stworzonych animacjach, odbędzie się również zumba. W trakcie Finału będzie można również wylicytować wiele ciekawych przedmiotów na rzecz WOŚP. Godzinę później, dla mikołowian zagrają grupy IKSY (od 16.30) i SAMI (18:15). O 20.00 organizatorzy zapraszają na tradycyjne Światełko do Nieba (bez fajerwerków). Dodatkowo, przez cały weekend będziemy mogli spróbować przysmaków podczas towarzyszącego finałowi Zlotu Foodtrucków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również