Wiadomości z Mikołowa

Mikołowskie Dni Muzyki - muzyka w dzielnicach!

  • Dodano: 2023-09-15 11:15

Dla wszystkich mikołowskich melomanów mamy nie lada gratkę - Miejski Dom Kultury w Mikołowie zaprasza na cztery koncerty w ramach projektu "Mikołowskie Dni Muzyki - muzyka w dzielnicach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2023. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Mikołowskie Dni Muzyki - program

Pierwszy z koncertów odbył się w niedzielę 10 września w kościele ewangelickim św. Jana. Na organach zagrał Władysław Szymański, a towarzyszył mu znany już z ostatniej edycji kwartet smyczkowy "Mimesis Quartet" w składzie Sylwia Barcikowska (skrzypce I), Kornelia Czechura (skrzypce II), Nina Kusek (altówka), Wiktoria Banaśkiewicz (wiolonczela). W programie kompozycje Bacha, Händla, Sweelincka, Noskowskiego i Żeleńskiego.

Dokładnie dwa tygodnie później, 24 września o godz. 18.00, MDK ponownie zaprasza tym razem do kościoła świętych Piotra i Pawła w Paniowach. Utwory Handla, Schaffratha i Vivaldiego wykonają Dorota Szczepańska (sopran) oraz Marzena Biwo (skrzypce) i Anna Firlus (klawesyn).

Kolejny z koncertów odbędzie się w siedzibie MDK i potrzebne są na niego bezpłatne wejściówki, które można odebrać z MDK od 4 września. 6 października Miejski Dom Kultury wypełnią rytmy "portugalskiego bluesa" czyli muzyka fado. O godz. 18.00 zapraszamy na koncert znakomitej wokalistki Kingi Rataj.

Z ostatnim z koncertów impreza zagości w Bujakowie. Do tamtejszego kościoła św. Mikołaja organizatorzy zapraszają 15 października o godz. 18.00. Wystąpi Kwintet Dęty Blaszany Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w składzie Stanisław Dziewior (trąbka), Piotr Nowak (trąbka), Paweł Cal (waltornia), Michał Mazurkiewicz (puzon), Jakub Sznajder (tuba), a w programie m.in. kompozycje Handla, Bizeta, Mozarta, Andersona i Ewalda.

Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie oraz TUTAJ.

Mikołowskie Dni Muzyki - muzyka w dzielnicach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również