Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka zabezpieczała Rajd Śląska 2019

  • Dodano: 2019-09-09 10:45

Spokojnie i bez żadnych incydentów zakończyło się piątkowe spotkanie miłośników szybkiej jazdy - Rajdu Śląska, którego jeden z odcinków specjalnych przebiegał ulicami Mikołowa.

Emocji nie brakowało, publiczności również. Wzdłóż wyznaczonej trasy kibice ustawili się w wąski szpaler aby jak najlepiej móc odczuć wrażenia płynące z samochodowego wyścigu.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali mikołowscy mundurowi

W miniony piątek już po godzinie 16.00 w centrum Mikołowa dało się odczuć zwiększone emocje. Ludzie coraz liczniej zaczęli gromadzić się w okolicach rynku, zaś przy głównych ulicach centrum miasta pojawiły się barierki i taśmy, które odgradzały drogi od przejść i chodników. Pojawiło się też sporo mundurowych. Policjanci mikołowskiej drogówki oraz z Oddziałów Prewencji Policji z Katowic rozpoczęli kierowanie ruchem aby wreszcie całkowicie zamknąć go do godziny 18.00. Wtedy właśnie, z płyty rynku, ruszyły samochody wyścigowe. Ponad 110 załóg zmierzyło się na odcinku specjalnym Rajdu Śląska - sportowej imprezie zorganizowanej przez Automobilklub Ziemi Tyskiej.

Dla policjantów wydarzenie było doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę przechodniów na ich bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Zachęcali do noszenia odblaskowych elementów - nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w ś cisłym centrum miasta, gdzie poruszając się po zmroku, przechodnie są mało widoczni, szczególnie w czasie opadów deszczu.

Sporym zainteresowaniem cieszył się, ustawiony na mikołowskim rynku przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic, symulator dachowania. Osoby dorosłe, ale  także i dzieci o wzroście powyżej 150 cm mogły osobiście przekonać się jak ważna jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Do zabezpieczenia skierowanych zostało 13 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy oraz 11 z katowickich oddziałów prewencji. Podobnie jak w zeszłym roku, zorganizowane przedsięwzięcie zakończyło się bez jakichkolwiek negatywnych wydarzeń. Odpowiedzialnym za całość zabezpieczenia policyjnego był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie kom. Lucjan Kret.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Starsi

    Wspaniałe przeżycia podczas oglądania przy trasie rajdu.Dzięki Panu Burmistrzowi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.