Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka zabezpieczała Rajd Śląska 2019

  • Dodano: 2019-09-09 10:45

Spokojnie i bez żadnych incydentów zakończyło się piątkowe spotkanie miłośników szybkiej jazdy - Rajdu Śląska, którego jeden z odcinków specjalnych przebiegał ulicami Mikołowa.

Emocji nie brakowało, publiczności również. Wzdłóż wyznaczonej trasy kibice ustawili się w wąski szpaler aby jak najlepiej móc odczuć wrażenia płynące z samochodowego wyścigu.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali mikołowscy mundurowi

W miniony piątek już po godzinie 16.00 w centrum Mikołowa dało się odczuć zwiększone emocje. Ludzie coraz liczniej zaczęli gromadzić się w okolicach rynku, zaś przy głównych ulicach centrum miasta pojawiły się barierki i taśmy, które odgradzały drogi od przejść i chodników. Pojawiło się też sporo mundurowych. Policjanci mikołowskiej drogówki oraz z Oddziałów Prewencji Policji z Katowic rozpoczęli kierowanie ruchem aby wreszcie całkowicie zamknąć go do godziny 18.00. Wtedy właśnie, z płyty rynku, ruszyły samochody wyścigowe. Ponad 110 załóg zmierzyło się na odcinku specjalnym Rajdu Śląska - sportowej imprezie zorganizowanej przez Automobilklub Ziemi Tyskiej.

Dla policjantów wydarzenie było doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę przechodniów na ich bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. Zachęcali do noszenia odblaskowych elementów - nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w ś cisłym centrum miasta, gdzie poruszając się po zmroku, przechodnie są mało widoczni, szczególnie w czasie opadów deszczu.

Sporym zainteresowaniem cieszył się, ustawiony na mikołowskim rynku przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic, symulator dachowania. Osoby dorosłe, ale  także i dzieci o wzroście powyżej 150 cm mogły osobiście przekonać się jak ważna jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Do zabezpieczenia skierowanych zostało 13 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy oraz 11 z katowickich oddziałów prewencji. Podobnie jak w zeszłym roku, zorganizowane przedsięwzięcie zakończyło się bez jakichkolwiek negatywnych wydarzeń. Odpowiedzialnym za całość zabezpieczenia policyjnego był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie kom. Lucjan Kret.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Starsi

    Wspaniałe przeżycia podczas oglądania przy trasie rajdu.Dzięki Panu Burmistrzowi.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również