Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka w jury Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  • Dodano: 2022-04-28 07:00, aktualizacja: 2022-04-27 22:06

Jeden z policjantów mikołowskiej komendy miał przyjemność zasiąść się w jury powiatowego etapu Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Mikołowie.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Ministerstwo  Edukacji  i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i  Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Główny cel tego przedsięwzięcia to poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i  umiejętności  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Mikołowie odbył się jeden z kilku, przewidzianych w regulaminie, etapów. Przed uczestnikami pozostały już tylko dwa: wojewódzki i ogólnopolski. Do składu jury zaproszono policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie - sierż.sztab. Adama Jakubczyka.

32 uczniów reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu powiatu mikołowskiego rywalizowało ze sobą w poszczególnych konkurencjach. Rozwiązywali testy teoretyczne oraz wykonywali zadania praktyczne, na które złożyła się jazda na rowerze po torze sprawnościowym oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mundurowy nie tylko bacznie przyglądał się poprawności wykonywanych zadań, ale przy okazji przekonywał młodych ludzi, by zawsze dbali o swoje bezpieczeństwo na drodze, niezależnie od tego jaką formę podróży wybiorą. Sierż.sztab. Adam Jakubczyk apelował o rozsądek i ostrożność, a także kulturę wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również