Wiadomości z Mikołowa

Mikołowska drogówka podsumowała wyniki działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • Dodano: 2023-03-23 11:45

Mikołowska drogówka podsumowała wyniki wczorajszych działań prowadzonych pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Na drogach powiatu pojawiło się wyjątkowo dużo patroli, które od 5.00 do 22.00 kontrolowały ulice wszystkich 5 gmin, głównie w rejonach oznakowanych przejść dla pieszych. 

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu

Wraz z nadejściem wiosny policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Mikołowa wyruszyli w teren, by zadbać o bezpieczeństwo tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i poruszających się na hulajnogach elektrycznych.

- Swoją uwagę mundurowi skierowali na te miejsca w poszczególnych 5 gminach powiatu,  które są szczególnie niebezpieczne, np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Prowadzone były także przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazywali uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach na drodze oraz najistotniejszych regulacjach prawnych - czytamy na stronie KPP Mikołów.

Przez cały dzień policjanci wylegitymowali 94 osoby

Przez cały dzień policjanci wylegitymowali 94 osoby (w tym 10 pieszych), skontrolowali 81 pojazdów (62 samochody osobowe, 1 pojazd ciężarowy oraz  20 rowerzystów). Spośród wszystkich ujawnionych wczoraj wykroczeń, w 10 z nich sprawcami byli piesi (2 przypadki niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, 1 przypadek poruszania się nieprawidłową stroną jezdni i 7 - przejście poza wyznaczonymi do tego "pasami"). 

Statystyki dotyczące kierowców przedstawiają się następująco:

  • 80 osób przebadanych na zawartość alkoholu (wszyscy trzeźwi),
  • 50 przekroczeń limitu prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych
  • i 1 przypadek niezastosowania się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Pamiętajmy, że postawa i zachowanie każdego z nas z osobna kształtuje bezpieczeństwo na drogach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również