Wiadomości z Mikołowa

Mikołowscy dzielnicowi promują bezpieczne praktyki wśród dzieci

  • Dodano: 2021-09-28 09:45

Coroczna akcja "Bezpieczna droga do szkoły" trwa. Jej założeniem jest poprawa bezpieczeństwa naszych dzieci jako początkujących uczestników ruchu drogowego. Wpajanie pożądanych nawyków w codziennym podróżowaniu młodych mieszkańców powiatu mikołowskiego staje się więc obligatoryjnym elementem działań profilaktycznych Policji. W minionym tygodniu dzielnicowi odwiedzili kilka placówek, w których promowali dobre praktyki głównie w ruchu drogowym.

Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z 1 września policjanci rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Przez ostatnie tygodnie odwiedzali placówki szkolne i przedszkolne całego powiatu mikołowskiego, by promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W czasie spotkań mundurowi wyjaśniali zasady działania sygnalizacji świetlnej oraz  zachęcali do używania odblasków. Opowiedzieli o wykonywanym zawodzie, prezentując elementy swojego munduru i wyposażenia.

Sierżant Hektor w imię bezpieczeństwa

Zdarzało się także, że wraz z dzielnicowymi w placówkach pojawiał się ulubieniec dzieci - sierżant Hektor. Maskotka mikołowskiej Policji od wielu lat jest symbolem działań prewencyjnych, a jej pozytywny przez najmłodszych odbiór doskonale wpływa na zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa.

Zajęcia profilaktyki wczesnoszkolnej i przedszkolnej zostały przeprowadzone, między innymi w: Zespole Szkolno-Przedszkolnym Mikołowie przy ulicy Skalnej oraz Łaziskach Górnych: Szkole Podstawowej nr 2, Przedszkolu Niepublicznym Królestwa Maciusia i Szkole Podstawowej nr 6.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również