Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Wyłudzał pieniądze przez internet i wpadł podczas kradzieży piwa...

  • Dodano: 2023-09-13 14:00

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zakończyli dochodzenie w sprawie procederu w sieci, którego miał dopuścić się 22-letni mężczyzna. Mikołowianin oszukiwał ludzi przez internet oferując do sprzedaży drobne przedmioty. Wpadł podczas kradzieży piwa w jednym z miejscowym dyskontów.

Kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zakończyli postępowanie karne w sprawie internetowego oszusta, który w okresie od lipca do połowy sierpnia 2022 roku oszukał przez internet 10 osób. Mężczyzna wystawiał do sprzedaży drobne przedmioty niewielkiej wartości, np. aparat fotograficzny, nigdy jednak nie zamierzał ich wysłać. Przelane przez kupujących na konto bankowe pieniądze od razu wypłacał. Policyjne dochodzenie zostało wszczęte tuż po tym, jak jedna z pokrzywdzonych osób złożyła do banku reklamację transakcji. Podejrzewany o oszustwa 22-latek bardzo długo unikał kontaktu ze śledczymi, dlatego też wystawiono za nim list gończy.

Mieszkaniec Mikołowa wpadł 26 sierpnia 2023 roku w miejscowym dyskoncie przy ulicy Młyńskiej, gdzie ukradł piwo o wartości 3 złotych. Po policyjnej interwencji mężczyzna trafił do aresztu. 4 września został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa. Podejrzany przyznał się do wszystkiego. Za taki proceder groz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również