Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Wielkanocne paczki dotarły do ukraińskich rodzin

  • Dodano: 2023-04-18 06:30, aktualizacja: 2023-04-18 06:52

Ponad 400 wielkanocnych paczek przygotowanych przez mieszkańców Powiatu Mikołowskiego tuż przed obchodzonymi w miniony weekend w Ukrainie świętami dotarło do adresatów.

Na miejsce bezpiecznie dostarczył je tradycyjnie mikołowski wolontariusz Szymon Waszczyn. Paczki trafiły do mieszkańców Sum oraz pobliskich wiosek z pogranicza ukraińsko-rosyjskiego. Te tereny codziennie są pod ostrzałem artylerii.

Wielkanocna paczka dla ukraińskiej rodziny

To efekt akcji „Wielkanocna paczka dla ukraińskiej rodziny” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Mikołowie wspólnie z dyrektorami naszych szkół i przedszkoli oraz firmami i instytucjami z naszego powiatu, radnymi i oczywiście zwykłymi mieszkańcami, którzy dostarczyli do urzędu przygotowane przez siebie paczki na święta.

Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Mikołowa i okolic za wsparcie, zakup i przygotowanie paczek. Każda z nich trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin z regionów przygranicznych (...). Emocje były ogromne... podziękowania dla Polaków z Mikołowa! - napisał na swym profilu facebook'owym Szymon Waszczyn.

wielkanocna paczka dla ukraińskiej rodziny

Komentarze (3)    dodaj »

  • kiki

    dzis wielkie uroczystosci w mediach o gettcie...kiedy zełenski przeprosi za "rzez polaków w ukrainie".....nie wspomne o ekshumacjach.....

  • jorguś

    Mam pytanie do pana Szymona Waszczyna - panie Waszczyn ile paczek przygotował pan dla naszych POLSKICH rodzin z okazji świąt? A może nie jest panu wiadomo o fakcie że w Polsce narastają ubóstwo i bieda? Jak to możliwe że jako Polak przedkłada pan dobro obcych obywateli nad dobro naszych, POLSKICH rodzin którym coraz trudniej związać koniec z końcem? Czy NASZE Polskie dzieci chodzące bez drugiego śniadania nie są ważne i nie robią na panu wrażenia?

  • Wodzu

    Odpowiedź jest prosta. Pomaganie Polskim rodzinom jest pase. O tym nikt nie napisze i zdjecia nie zrobi o reportażu nie wspomne. A tu? Promocja jakich mało. Jesteśmy ludźmi drugiej kategorii we własnym kraju....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również