Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Noc Konfesjonałów u Salwatorianów. Można skorzystać ze spowiedzi

  • Dodano: 2023-04-06 07:15, aktualizacja: 2023-04-06 07:33

Po raz kolejny w naszej ojczyźnie – po przewie pandemicznej – wierni wielu parafii będą mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty w nocy w Wielkim Tygodniu, szczególnie w czasie Nocy Konfesjonałów.

W naszym kościele (tzw. U Salwatorów) w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, będą kapłani do dyspozycji dla wszystkich pragnących się wyspowiadać nawet w nocy. W ten sposób duszpasterze (Salwatorianie) w Mikołowie chcą wyjść naprzeciw wiernym - przekonuje ks. Piotr, proboszcz Parafii NMP Matki Zbawiciela w Mikołowie.

Noc Konfesjonałów u Salwatorianów

Pomysł nie jest nowy, a lata poprzednie pokazują, że zainteresowanie jest ogromne. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na duchowy wymiar świętego czasu Triduum Paschalnego oraz wyjście naprzeciw potrzebom wiernych, zaabsorbowanych przedświątecznymi obowiązkami, którzy pragną także pod względem duchowym odpowiednio przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

Pochłonięci gorączkowymi zakupami i porządkami wierni będą zatem mieli możliwość duchowego przygotowania się do nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wierni bowiem niejednokrotnie do późnych godzin wieczornych pracują i nie zawsze zdążą do spowiedzi w wyznaczonych terminach.

Wielki Czwartek i Wielki Piątek to szczególny czas, by móc w zadumie i zamyśleniu przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. Niestety, często się zdarza, iż zostawiamy spowiedź na sam koniec, pomiędzy zakupami a przygotowywaniem świątecznych potraw. Niech tym czasem będzie właśnie ta najbliższa wielkopiątkowa noc.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: materiały Parafii NMP Matki Zbawiciela - Salwatorianie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również