Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Latający Borsuk gościem Mirosława Dużego. Trening z przeszkodami w Miarce

  • Dodano: 2023-04-26 07:15, aktualizacja: 2023-04-26 07:33

Michał Grochoła vel Latający Borsuk, 5-krotny finalista programu Ninja Warrior Polska był gościem Starosty Mikołowskiego Mirosława Dużego. Wcześniej jeden z najlepszych w kraju zawodników w biegach przeszkodowych przeprowadził kilkugodzinne zajęcia z uczniami I LO im. Karola Miarki.

W sali gimnastycznej w Miarce rozstawiono we wtorek zręcznościowy tor, na którym pod okiem mistrza OCR (Obstacle Course Racing, czyli wyścigów z przeszkodami) licealiści mogli poznać techniki pokonywania przeszkód równoważnych, siłowych oraz zwinnościowych, trenowali również siłę chwytu. Swoich sił na torze spróbował także starosta.

Latający Borsuk u starosty. Trening z przeszkodami w Miarce

Pokazowe zajęcia w mikołowskim liceum prowadzone są przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportów Przeszkodowych "Paka Ninja", którego prezesem jest mieszkający w Kamionce Michał Grochoła. Na spotkaniu u Starosty "Latający Borsuk" opowiadał o swoich dotychczasowych startach w telewizyjnym show oraz rozgrywanych w Dubaju nieoficjalnych drużynowych mistrzostwach świata w tej dyscyplinie. Zdradził także swoje najbliższe plany zawodnicze i inwestycyjne.

Już wkrótce w Mikołowie z jego inicjatywy powstanie pierwsze w naszym powiecie centrum popularyzujące biegi przeszkodowe wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreśla Michał Grochoła za 5 lat OCR będzie dyscypliną olimpijską. Na igrzyskach rozgrywany ma być wtedy wyścig przeszkodowy na 100 metrów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również