Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Bp Marek Szkudło poświęcił nowy ołtarz kościoła w Mokrem

  • Dodano: 2019-03-11 06:45, aktualizacja: 2019-03-13 07:16

Nowy ołtarz w parafii św. Wawrzyńca w sołectwie Mokre. Poświęcenia dokonał w niedzielę 10 marca biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, Marek Szkudło.

Mikołów Mokre: Parafia z nowym ołtarzem

W trakcie wieczornej mszy, w sobotę 9 marca biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, Marek Szkudło dokonał uroczystego poświęcenia nowego ołtarza kościoła parafii św. Wawrzyńca w mikołowskim sołectwie Mokre. Parafia zyskała nowy, kamienny ołtarz, w których złożono relikwie męczenników św. Perpetui i św. Bonifacego.  

Ołtarz w mokierskim kościele poświęcił bp Marek Szkudło

W czasie homilii bp Marek Szkudło podzielił się z wiernymi historią, która spotkała go przed laty, gdy modlił się w kościele. 

Pewna rodzina przyszła do pustego kościoła. Rodzice pokazując dzieciom ołtarz przyłożyli do niego uszy. Później tłumaczyli, że w ten sposób chcieli pokazać dzieciom, że na ołtarzu bije serce Jezusa. Podczas liturgii przypomniano, że w świetle wielowiekowej tradycji chrześcijańskiej ołtarz uobecnia ostatnią wieczerzę, a także misterium krzyża. – Wszak na ołtarzu celebrowana jest, w bezkrwawy sposób, krzyżowa Ofiara Chrystusa – złożona na Golgocie raz na zawsze – mówił komentator podczas Eucharystii – mówił bp Szkudło.

Warto przypomnieć, że pierwsze wzmianki o istnieniu w Mokrem parafii pochodzą już z I poł. XIV wieku. Kościół był wielokrotnie rozbudowywany i modernizowany, a główne zmiany architektoniczne zaczęły się w 1863 roku. Do najcenniejszych zabytków kościoła należą figura Matki Bożej Anielskiej, organy i chrzcielnica. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również