Wiadomości z Mikołowa

Mikołów: Bezpieczeństwo w regionie głównym tematem sesji Rady Powiatu Mikołowskiego

 • Dodano: 2023-03-30 07:45, aktualizacja: 2023-03-30 08:20

Ocena stanu bezpieczeństwa w Powiecie Mikołowskim była tematem wiodącym sesji Rady Powiatu, która odbyła się 29 marca. Posiedzenie prowadziła przewodnicząca Barbara Pepke.

W pierwszej części informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego za 2022 rok omówił Dariusz Klimczak, komendant KPP Mikołów.

Charakteryzując miniony rok służby, szef mikołowskiej komendy przedstawił dane dotyczące liczby funkcjonariuszy pracujących w niej oraz podległych jej komisariatach w Orzeszu i Łaziskach Górnych, wspomniał o wakatach i potrzebach jednostki, a także podał informacje dotyczące przestępczości w powiecie mikołowskim oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W 2022 roku doszło na drogach naszego powiatu do czterech śmiertelnych wypadków, w tym w dwóch śmierć ponieśli motocykliści. Najczęstszą przyczyną wypadków były nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość.

Sesja Rady Powiatu o bezpieczeństwie w regionie

Przedstawił także informacje dotyczące wykroczeń oraz zgłoszeń obywateli do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, z których wynika, że w powiecie najwięcej pochodziło ich z Mikołowa – 440, z czego 227 się potwierdziło.

Dalsza poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wzrost wykrywalności przestępstw gospodarczych – to tylko niektóre z priorytetów na ten rok – podsumował swoje wystąpienie.

Stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego przybliżył komendant Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Damian Krawczyk.

Poza informacjami dotyczącymi liczby pożarów i miejscowych zagrożeń oraz alarmów fałszywych, które miały miejsce w Powiecie Mikołowskim w 2022 roku omówił dane dotyczącej m. in. funkcjonowania 18 ochotniczych straży pożarnych na terenie naszego powiatu, liczby ukryć i schronów znajdujących się na obszarze naszego powiatu.

W części poświęconej uchwałom, radni przyjęli projekty dotyczące m.in. emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu, zmiany w wieloletniej prognozie finansowej oraz budżecie powiatu. Na marcowej sesji rady przyjęli apel dotyczący przebiegu linii Kolei Dużych Prędkości CPK przez gminy naszego powiatu.

Starosta Mirosław Duży przedstawił informacje dotyczące prac Zarządu Powiatu. W punkcie wolne głosy poinformowano o wynikach zbiórki paczek wielkanocnych, które trafią na Ukrainę.

sesja rady powiatu mikołowskiego

Komentarze (4)    dodaj »

 • górnik r.sl.

  Ile schronow macie na wypadek....wystrzelonych fajerwerek ze wschodu....

 • KubaBatanachama

  O czym Ty piszesz?! Ze wschodu to my mamy Ukraińców i to oni się liczą a nie jakieś tam schrony dla tubylców...

 • górnik.r.sl.

  ile schronów dla ludnosci macie??? gdyby pandemia przyleciała ze wschodu.....

 • jorguś

  Nie chcę zanudzać stałych czytelników moimi kolejnymi apelami o poprawę stanu dróg w Mikołowie, ani tym że policja powinna w ramach prewencji interweniować u zarządców dróg w sprawie ich naprawy czy zmian oznakowania. Moje dotychczasowe apele do policji i jej komendanta pozostają,, głosem wołającego na puszczy". Czyżby żarty na temat tego że policjanci nie potrafią czytać ani pisać były prawdziwe, nawet ich komendant? Jaki jest sens krytyki władz miasta oraz instytucji działających w Mikołowie skoro te nie raczą się w jakikolwiek sposób ustosunkować do zamieszczanych w mediach zarzutów? Nie wierzę w to że zaślepieni magią Facebooka, Twittera czy Tiktoka nie czytają wiadomości na lokalnym portalu jakim jest MojMikolow, IM PO PROSTU TAK JEST WYGODNIE!...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również