Wiadomości z Mikołowa

Leśne Pogotowie z sylwestrowo-noworocznym bilansem. Lepiej niż roku temu, ale jest ofiara

  • Dodano: 2023-01-08 12:00

Sylwester 2022 i Nowy Rok okazały się być łaskawsze dla podopiecznych Leśnego Pogotowia w Mikołowie niż rok wcześniej. Niestety, nie było się bez ofiar – tym razem chodzi o łabędzia.

Okres sylwestra i Nowego Roku dla dzikich zwierząt, będących podopiecznymi Leśnego Pogotowia w Mikołowie nigdy nie jest łatwy. Powód jest oczywisty – huk fajerwerków potrafi być naprawdę uciążliwy dla ludzi, a co dopiero dla nierozumiejących powodu tak dużego hałasu zwierząt. Wielu z nas pamięta dramatyczny przebieg 31 grudnia 2021 roku. Kilka dni później Jacek Wąsiński powiadomił za pośrednictwem Facebooka o ofiarach petard i przebiegu sylwestrowej nocy w ośrodku [LINK].

Nic dziwnego, że pracownicy Leśnego Pogotowia mieli obawy, co zastaną 1 stycznia tego roku. Okazuje się, że na szczęście sylwester nie przyniósł strat w ośrodku, a to dzięki temu, że w najbliższej okolicy wystrzałów było znacząco mniej niż rok temu. Jacek Wąsiński podziękował sąsiadom za zrozumienie i ograniczenie używania fajerwerków.

Sylwestrowo-noworoczny bilans w Leśnym Pogotowiu. Jest jedna ofiara

Niestety to tyle z dobrych wieści. Tuż po północy 1 stycznia 2023 dostaliśmy zgłoszenie o rannym łabędziu. Obserwatorzy zauważyli, że łabędź ze strachu poderwał się ze zbiornika i zdezorientowany petardami latał nie potrafiąc wylądować. Przez to uderzył w słup telekomunikacyjny i uszkodził sobie nogę. Jest już opatrzony i mamy nadzieję, że szybko powróci do zdrowia – informuje ośrodek na Facebooku.

Do ośrodka trafiły również króliczki, które miały „pecha” – zostały porzucone przez właścicieli w Nowy Rok.

Tak pięknie ktoś zaczął Nowy Rok, z "miłością" do zwierząt jak widać – podsumował Jacek Wąsiński.

W Leśnym Pogotowiu znalazły się też dwa jeże, które wybudziła anormalna styczniowa pogoda.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również