Wiadomości z Mikołowa

Leśne Pogotowie z podsumowaniem 2022 roku. Ilu zwierzętom pomógł ośrodek w Mikołowie?

  • Dodano: 2023-01-26 15:15

Leśne Pogotowie w Mikołowie postanowiło podsumować 2022 rok. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ośrodek uratował wiele zwierząt, w tym dzikich osobników i ptaków. Dzięki kompleksowej opiece możliwe było wypuścić ja na wolność.

Jak informuje Jacek Wąsiński w 2022 roku Leśne Pogotowie przyjęło ponad 2500 zwierząt – blisko aż osiem dziennie! To głównie młode osobniki wielu gatunków, a także zwierzęta poszkodowane w wypadkach drogowych.

Ponad połowa wróciła na wolność to dla nas najważniejsza rzecz! Nie wszystkie udało się uratować, niestety nie mamy cudownych rąk ale robimy co możemy. Część została w ośrodku – czytamy w obszernym wpisie Jacka Wąsińskiego na Facebooku.

Pracowity styczeń w Leśnym Pogotowiu

Czas nie stoi w miejscu i ośrodek dla dzikich zwierząt pracuje pełną parą. Do połowy stycznia Leśne Pogotowie przyjęło już kilkadziesiąt zwierząt a łagodna zima pozwoliła na kilka powrotów zwierzaków na wolność. Warto zauważyć, że zimową porą zwyczajowo nie wypuszcza się dzikich zwierząt po rekonwalescencji ze względów na trudniejsze warunki bytowe.

Ponad miesiąc temu trafił do nas bardzo słaby bielik, początkowo chcieliśmy przetrzymać go do wiosny i wtedy wypuścić, ale brak zimy zmienił nasze plany i postanowiliśmy ptaka zaobrączkować i wypuścić. Bielik odzyskał w pełni siły, bardzo szybko i sprawnie odleciał nawet nie pozwalając na dłuższe nacieszenie się tym widokiem Widać, że ptak jest piękny i silny, oby dał sobie radę – ma nadzieję Jacek Wąsiński.

Do lasu udało się wrócić sarenkom po rehabilitacji z wypadków, a także młodemu jastrzębiowi.

Przypominamy, że w tym roku Leśne Pogotowie obchodzi okrągłe 30 lat działalności w pomocy dzikim zwierzętom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również