Wiadomości z Mikołowa

Lekcja o narkotykach z nauczycielami

  • Dodano: 2020-03-09 08:15, aktualizacja: 2020-03-06 10:12

Mała zamiana ról. Po stronie, którą na co dzień zajmują uczniowie pojawiła się kadra nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich, a prowadzącymi lekcję byli policjanci z łaziskiego komisariatu.

Podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień mundurowi prezentowali zawartość walizki edukacyjnej zawierającej atrapy narkotyków oraz przedmiotów służących do ich zażywania.


Zastępca komendanta łaziskiego komisariatu, podkom. Dariusz Kasperek wraz z dzielnicowym, sierż. Patrykiem Stalmachem przeprowadzili wczoraj ponad godzinne spotkanie z kadrą nauczycielską jednej z łaziskich podstawówek. Lekcja wiedzy o narkotykach, oprócz sporej dawki teorii, zawierała także praktykę. Stróże prawa podczas omawiania problematyki uzależnień wśród młodzieży wykorzystali zawartość profilaktycznej walizki, która mieści w sobie atrapy najpopularniejszych narkotyków i innych substancji niedozwolonych. Obecni na prelekcji mogli zobaczyć jak wygląda marihuana, amfetamina, kokaina czy tabletki ecstasy. Każda z substancji ma opis, z którego można dowiedzieć się jaka jest potoczna nazwa oraz ile wynosi wartość czarnorynkowa.

Stróże prawa zaprezentowali znajdujące się w walizce przybory służące do obrabiania narkotyków, m.in. szklane i metalowe fifki, wagę, młynki do rozdrabniania suszu, oraz pojemniki, w których można schować narkotyki.

Tego rodzaju zajęcia to doskonała forma edukacji dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Obejrzenie z bliska wielu przedmiotów powinna wzmóc czujność wobec podopiecznych i zachęcać do szczerych rozmów z dziećmi na temat otaczających ich zagrożeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również