Wiadomości z Mikołowa

Kursanci Szkoły Policji w Katowicach doskonalili swoje umiejętności

  • Dodano: 2022-04-26 07:00, aktualizacja: 2022-04-25 18:22

W minionym tygodniu na terenie powiatu mikołowskiego odbyły się zajęcia z tematyki ruchu drogowego dla policjantów kursu specjalistycznego realizowanego przez Szkołę Policji w Katowicach.

Szkolenie z tematyki kierowania ruchem i kontroli

W dniach 19-21 kwietnia na terenie powiatu mikołowskiego realizowany był jeden z etapów doskonalenia zawodowego policjantów drogówki z jednostek Policji w całym kraju, którzy aktualnie są uczestnikami kursu specjalistycznego w Szkole Policji w Katowicach. Mundurowych można było zobaczyć w Mikołowie na skrzyżowaniu DK 44 oraz ulic Oświęcimskiej i Przelotowej, a także w orzeskiej dzielnicy Woszczyce przy krajowej "wiślance". 24 policjantów pod okiem wykładowców z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego szkoliło się z tematyki kierowania ruchem oraz kontroli transportu drogowego. Mundurowi ćwiczyli, między innymi, przyjmowanie właściwej postawy, prawidłowe podawanie sygnałów kierującym pojazdami, sposoby zmiany kierunku ruchu oraz właściwą współpracę podczas zespołowego kierowania ruchem. Poza tym ćwiczyli kontrolę samochodu ciężarowego, ze szczególną uwagą na stan techniczny pojazdu oraz jego wyposażenie czy sposób zabezpieczenia przewożonego ładunku.

Po zakończonym kursie mundurowi wrócą do swoich jednostek macierzystych, gdzie każdego dnia dbają o bezpieczeństwo, zarówno kierujących pojazdami, jak i pieszych użytkowników dróg. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności z pewnością przydadzą im się podczas codziennej służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również