Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Kolizja miejskiego autobusu. Kierującego czeka grzywna.

  • Dodano: 2020-04-06 09:00

Kierujący autobusem miejskim, 59-letni mieszkaniec Tychów, odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji. Mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z trasy, a prowadzony przez niego autobus wylądował w rowie. Ani jemu, ani jego pasażerom, nic się nie stało. Zdarzenie spowodowało utrudnienia ruchu przez kilka godzin.

Do niefortunnej kolizji doszło w miniony piątek (3 kwietnia) przed godziną 16.00. Autobus miejski, na trasie z Mikołowa do Gliwic, wpadł do rowu. Jak ustalili skierowani na miejsce mundurowi z miejscowej drogówki, kierujący pojazdem, jadąc ulicą Gliwicką, w pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyn, nagle zjechał z trasy. W chwili zdarzenia w autobusie przebywało dwoje pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Kierowca 59-latek z Tychów, był trzeźwy. Policjanci chcieli wypisać mu mandat, jednak okazało się, że w połowie marca br. upłynął termin ważności jego prawa jazdy. W związku z tym sporządzona została dokumentacja, która wkrótce trafi do Sądu Rejonowego w Mikołowie. Tyszaninowi grozi grzywna.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jorguś

    O ile i mnie wiadomo to kierowcy zawodowi są tymczasowo zwolnieni z konieczności przedłużenia PJ że względu na badania. Jak się nie mylę to wypadek miał miejsce jeden dzień przed wejściem zarządzenia więc władze mają okazję się wykazać...

  • Kaśka

    A jak mial odnowic prawo jazdy? Podobno przeglady etc. Do czasu zakonczenia epidemi są przedłużone...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.