Wiadomości z Mikołowa

Kolejna akcja na rzecz chorej Klaudii z Mikołowa. Koncert charytatywny już 18 marca

  • Dodano: 2022-03-14 13:45

Mikołów i cały powiat prężnie działa na rzecz 22-letniej Klaudii z Mikołowa, która walczy z niezwykle rzadkim guzem mózgu. Już w piątek 18 marca odbędzie się koncert charytatywny w bibliotece w Łaziskach Górnych.

Trudną i skomplikowaną historię choroby 22-letniej Klaudii opisywaliśmy już kilka tygodni na naszym portalu. Młoda kobieta cierpi bowiem na struniaka, czyli rzadki guz podstawy czaszki.

Mimo dwóch operacji pozostał guz, który jest nieoperacyjny, ponieważ jest bardzo blisko pnia mózgu. Neurochirurdzy zakończyli leczenie. Na struniaka nie ma chemioterapii.  Mama zabrała mnie do domu. Nie poddaję się, przeszłam przez otchłań strachu, łez i bólu i idę dalej – wyjaśnia Klaudia.

W tej chwili młoda mikołowianka potrzebuje pomocy finansowej. Konieczna jest bowiem rehabilitacja, protonoterapia bądź terapia jonami węgla. Ten drugi sposób leczenia jest bardziej precyzyjny i mniej destrukcyjny dla zdrowych tkanek, ale niezwykle kosztowny i niedostępny w Polsce, a w Niemczech. Koszt sięga pół miliona złotych.

Na rzecz Klaudii odbyło się już kilka wydarzeń i imprez, w tym Dni Mocy Kobiet. Dzięki nim udało się już zebrać 15 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko!

Specjalny koncert na rzecz 22-letniej Klaudii walczącej z guzem mózgu!

Przed nami, 18 marca czeka kolejne ważne wydarzenie, podczas którego zbierane będą środki na rzecz dalszej terapii 22-latki. Mowa tutaj o koncercie, a dokładnie wieczorze muzycznym „Dla Klaudii”, który odbędzie się już w piątek o godzinie 18.00 w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaziskach Górnych.

Jak informują organizatorzy, będzie to charytatywny koncert akustyczny w trakcie którego zaśpiewają:
Sabina Szewczyk, która z Krzyśkiem Mandryszem, Natalią Krząkałą i Markiem Kowalskim tworzy zespół, na co dzień ćwicząc i tworząc w murach Centrum Muzycznego Krawczyka 21 w Mikołowie.

Sabina Szewczyk ze swoją autorską piosenką „Pancerny Płaszcz” znalazła się w pierwszej dziesiątce w Opolskich Eliminacjach do Debiutów 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, a później wraz z zespołem, wygrywając eliminacje, zaprezentowała się na deskach opolskiego Amfiteatru – przypomina Mateusz Bies, szef Krawczyka 21, współorganizatora wydarzenia.

Wystąpią również Barbara Solich i Małgorzata Szolc – łaziszczanki, które przy akompaniamencie Sławomira Sładka i Dawida Szolca zaprezentują brzmienia znanych utworów.

Aby móc wziąć udział w wydarzeniu należy kupić cegiełkę o wartości 50 złotych. Są dostępne:

  • stacjonarnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie
  • wirtualnie: wystarczy wpłacić 50 złotych z dopiskiem "Wieczór muzyczny dla Klaudii" na konto Klaudii na portalu Zrzutka.pl, po czym przesłać potwierdzenie wpłaty na adres: biblioteka@biblioteka.laziska.pl

Liczba miejsc ograniczona! Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony będzie na leczenie i wsparcie 22-letniej Klaudii Pawęzkj, która walczy z rzadkim guzem mózgu.

To nie wszystko. Dwa dni później, w niedzielę 20 marca w murach Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie odbędzie się spektakl charytatywny „Last Minute” dla Klaudii Pawęzki, z którego dochód zostanie również przeznaczony na rzecz leczenia 22-latki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Jeśli jednak ktoś z różnych przyczyn nie może wziąć udziału w wydarzeniu, a chciałby pomóc, prosimy o wpłatę na konto: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374. Tytułem: 3080 pomoc dla Klaudii Pawęzki – wyjaśniają organizatorzy.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: MBP w Łaziskach Górnych/MDK w Mikołowie (Facebook)/Zrzutka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również