Wiadomości z Mikołowa

Kamienica przy ul. Rynek 2 już po remoncie. Powstanie tu punkt informacji o mieście

  • Dodano: 2021-12-28 14:45

Dobiega końca remont czterech kluczowych kamienic na mikołowskim rynku. Wkrótce oddana do użytku zostanie kamienica Rynek 2. W tym miejscu powstanie punkt informacji o mieście.

Jak poinformował kilka dni temu na swoim Facebooku, oficjalnie zakończyła się warta blisko 10 milionów złotych rewitalizacja kamienicy przy ul. Rynek 2 i budynek od strony ul. Św. Wojciecha 14.

Remont prawie zewnętrznie gotowy. Przejście też jakby stało się szersze i jaśniejsze. Cieszę się też z pewnej drobnostki, którą mało kto zauważa – budynek został trochę skrócony i mamy przy ul. św. Wojciecha pełnej szerokości chodnik. Teraz wyposażanie wnętrza i już tylko czeka,  jak powstanie na parterze kawiarenka i punkt informacji o mieście. Pozostałą część zajmą organizacje i zatętni aktywnością. Akurat na 800-lecie Mikołowa  - wyjaśnił burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Kamienica przy ul. Rynek 2 prawie gotowa po modernizacji

Rewitalizacja kamienicy to część rozległego projektu modernizacji czterech znajdujących się bezpośrednio przy mikołowskim rynku kamienic. Dzięki unijnemu wsparciu budynki mają służyć aktywizacji mieszkańców Mikołowa i przywróceniu atrakcyjności centrum miasta.

Mowa tu o kamienicach przy ul. Jana Pawła II 4 i 6, a także Rynek 2 i ul. Św. Wojciecha 14. W pierwszej z wymienionych powstało Centrum Aktywności Społecznej, a w drugiej remontowano mieszkania. Remont obejmowały całe budynki z wnętrzami, instalacjami, budynkami gospodarczymi i podwórkami.

W tym miejscu, przy Rynku 2, powstanie punkt informacji o mieście - wielu mieszkańców zwracało nam na to uwagę, również turystów, odwiedzających Mikołów coraz częściej, że takie miejsce przydałoby się. Z tym punktem informacji współgrać będzie lokalne bistro – wyjaśniał rok temu w rozmowie z PAP zastępca burmistrza Mikołowa, Mateusz Handel.

Cała inwestycja – remont czterech kamienic: Rynek 2, ul. Jana Pawła II 4 i 6, a także przy ul. Św. Wojciecha 14 – została dofinansowana na mocy konkursu na rewitalizację obszarów zdegradowanych w centralnej części województwa śląskiego. Konkurs o budżecie 132,6 mln zł przeprowadzono w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Mikołowski samorząd na projekt "Przebudowa zdegradowanego obszaru Centrum Gminy Mikołów” o wartości blisko 11,5 mln zł otrzymał prawie 6 mln złotych wsparcia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Hania213

    Ciekawe kto dostanie świeżo wyremontowane mieszkanie?

  • Kw

    Zaprzyjaźnieni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również