Wiadomości z Mikołowa

Interwenci kryzysowi otrzymali certyfikaty

  • Dodano: 2023-02-02 07:00, aktualizacja: 2023-02-01 18:31

1 lutego w Starostwie Powiatowym w Mikołowie odbyło się wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia kandydatom na interwentów kryzysowych, którzy będą podejmować działania w ramach wsparcia i pomocy psychologicznej dla osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń kryzysowych w powiecie mikołowskim.

W ramach rozpoczęcia, zebranych serdecznie powitali Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz Członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar.

Obecni kandydaci na interwentów to osoby pracujące z ludźmi w kryzysie lub zainteresowane tą formą pomagania- pracownicy samorządów, instytucji pomocy społecznej, służby zdrowia, oświaty, służb emergencyjnych etc.).

Interwenci kryzysowi otrzymali certyfikaty

W trakcie przebytego szkolenia w listopadzie ubiegłego roku przyszli interwenci nauczyli się myślenia i działania w paradygmacie profesjonalnej interwencji kryzysowej czyli adekwatnego rozumienia stanu osoby w kryzysie - jej myślenia, odczuwania i zachowań. Oznacza to również umiejętność doboru narzędzi oceny jej stanu i sposobów pracy nad wyjściem z kryzysu.

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Bartłomiej Depta i jego zastępca Bartosz Botor oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie Mirella Banaś szczegółowo zapoznali zebranych z regulaminem oraz procedurami niesienia wsparcia i pomocy psychologicznej w wyniku zdarzeń kryzysowych.

Wszyscy obecni kandydaci wyrazili chęć podpisania rocznych umów, po czym będą mogli pełnić zdalne dyżury interwenta oraz realizować wsparcie i pomoc psychologiczną.

interwencji kryzysowi

Komentarze (1)    dodaj »

  • KubaBatanachama

    Był Kraj Rad (ale upadł) a teraz żyjemy w mieście,, rad" i pseudo instytucji które mnożą się w Mikołowie jak grzyby po deszczu niczego pożytecznego nie wnosząc, ale skutecznie drenując kiesę miasta. Co ciekawe, patrząc na zdjęcia osób piastujących funkcje w tych instytucjach wciąż widzimy te same twarze,, od zawsze" skupione wokół koryt w ratuszu i starostwie. A może warto by chociaż odciążyć PUP i zaoferować jakąś,, fuchę" mikołowskim bezrobotnym (a co- niech się też wzbogacą...)?...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również