Wiadomości z Mikołowa

Informator dla ósmoklasistów

  • Dodano: 2021-01-25 06:30, aktualizacja: 2021-01-24 16:10

972 – tylu uczniów zakończy w tym roku szkolnym edukację w szkołach podstawowych naszego powiatu.

Z myślą o ich przyszłości i wyborze najlepszej drogi kształcenia, Wydział Edukacji Kultury i Sportu przygotował informator prezentujący ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych Powiatu Mikołowskiego na rok szkolny 2021/2022. Poza danymi teleadresowymi i adresami www poszczególnych placówek przedstawiane są profile kształcenia we wszystkich sześciu szkołach.

Dla przykładu, I LO im. Karola Miarki przymierza się do otwarcia sześciu klas pierwszych, II LO oferuję kształcenie w trzech

ZST oferuje edukację w siedmiu technikach oraz czterech branżowych szkołach I stopnia. ZESiU w Łaziskach Górnych planuje uruchomić osiem klas technicznych oraz pięć branżowych szkół I stopnia. ZSP w Ornontowicach od września planuje uruchomić dziesięć kierunków w klasach kształcących techników oraz dziewięć w szkole branżowej. Zespół Szkół nr 2 Specjalnych od nowego roku szkolnego zamierza otworzyć jedną klasę w Liceum Ogólnokształcącym oraz jedną wielozawodową w branżowej szkole I stopnia. Obecnie informatory dystrybuowane są do poszczególnych placówek.

Informator

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.