Wiadomości z Mikołowa

Festiwal i dzień seniora na mikołowskim rynku

  • Dodano: 2022-09-19 06:30, aktualizacja: 2022-09-18 13:03

17 września na mikołowskim rynku odbyły się dwie imprezy senioralne jakimi były I Powiatowy Festiwal Aktywności Senioralnej oraz VI Mikołowski Dzień Seniora. Rozpoczęło je przekazanie klucza do bram miasta seniorom.

W ich imieniu odebrali go Dorota Podlodowska-Graczyńska przewodnicząca mikołowskiej Rady Seniorów oraz Eugeniusz Wycisło kierujący Powiatowym Forum Seniorów, a wręczył go burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula w obecności Starosty Mikołowskiego Mirosława Dużego oraz gości z partnerskiego reńskiego powiatu Neuss w Niemczech, z którym od lat Powiat Mikołowski współpracuje.

Atrakcje podczas festiwalu

Od tego momentu rozpoczęła się trwająca kilka godzin zabawa. Jako pierwsza zagrała Kapelę Bolkova – Orkiestra dęta KWK Bolesław Śmiały, a po niej przyszedł czas na przegląd twórczości senioralnej. Na scenę wkroczyły zespoły regionalne m.in. Szarotki, Jaśkowiczanie i Marzanki, zaśpiewał chór Zorza, a taniec liniowy wykonali: grupa Satysfakcja złożona ze słuchaczy Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz studenci uczelni dla seniorów z Łazisk Górnych. Odbył się także pokaz zumby w wykonaniu seniorów z PUTW i prezentacje poetyckie.

Poza brawami od licznie zgromadzonej publiczności wykonawcy otrzymali statuetki. Trafiły one nie tylko do muzyków i tancerzy, ale także do przedstawicieli klubów seniora oraz stowarzyszeń i organizacji działających na ich rzecz z całego powiatu. Wręczał je Starosta Mirosław Duży.

Festiwal był okazją do pokazania tego, czym zajmują się seniorzy w swych klubach i stowarzyszeniach, stąd w przygotowanych na ten dzień stoiskach można było zobaczyć wykonane przez nich  wyroby rękodzielnicze, hafty i malarstwo czy własnoręczne wypieki i przetwory. Przez cały czas organizatorzy częstowali gości kołoczem, ciepłymi napojami, a na koniec dojechała i grochówka z kotła. Całość prowadzili Krystyna i Edmund Pucherowie, zaś na zakończenie wystąpił Grzegorz Poloczek.

Poza prezentacjami artystycznymi w trakcie tego wydarzenia zbierano podpisy pod obywatelskim projektem ustawy podwyższającej rentę socjalną dla osób niesamodzielnych do najniższej krajowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również