Wiadomości z Mikołowa

Ferie zimowe "W podróży"

  • Dodano: 2024-01-09 11:00

W czasie ferii każdego dnia zabieramy dzieci na podróż po okolicznych miejscach, które będziemy odkrywać na nowo.

Zimowy Zawrót Głowy

W Muzeum Śląskim w Katowicach poznamy wybitną himalaistkę, Wandę Rutkiewicz, która w 1978 roku zdobyła Mount Everest. Jest to wspaniała okazja do prezentacji zdjęć i filmów z różnych wypraw, ale także pokazanie, że gdy odkryje się w sobie prawdziwą pasję – nic nie stanie na przeszkodzie, aby osiągnąć cel.

Muzeum Ognia w Żorach jest świetnie zorganizowaną przestrzenią, w której dzieci przez większość czasu same odkrywają wystawę. Spotkanie "Tajemnice ognia" i warsztat robienia świeczek utrwali w dzieciach przekonanie, że ogień jest fascynujący i ważny, ale – jak każdy żywioł – niekontrolowany, powoduje ogromne szkody.

Pojedziemy także do kina na najbardziej wyczekiwaną produkcję polskiej kinematografii, czyli "Akademię Pana Kleksa, na którą z ciekawością czekają wszyscy, którym głos Piotra Fronczewskiego kojarzy się z dzieciństwem, bajką i tajemnicą. Chcemy poznać nową odsłonę tego kultowego filmu. - czytamy na stronie MDK Mikołów

Planetarium Śląskie od momentu ponownego otwarcie fascynuje swoimi możliwościami. Możemy być bliżej gwiazd, obserwować zmiany na niebie, ale także zobaczyć działanie fizyki w ciekawy i przestępny sposób. My będziemy podglądać słońce z bliska – jak wygląda, jaki ma na nas wpływ i jakie zachodzą w nim zmiany.

Cały tydzień oprócz wyjazdów, będzie przeplatany kreatywnymi warsztatami, grami i zabawami oraz wyjściem na lodowisko.

Szczegóły dotyczące programu i ceny można znaleźć na plakacie. Zapisy dostępne są pod adresem mailowym barbara.bogdanowicz@mdk.mikolow.eu. Można zapisać się na każdy dzień osobno lub na cały tydzień. Warsztaty i wycieczki odbędą się przy zebraniu minimum 10 osób

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również