Wiadomości z Mikołowa

Eliminacje Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

  • Dodano: 2021-12-01 09:15

Miejski Dom Kultury w Mikołowie zaprasza do udziału w 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Największy kolędowy przegląd w naszym mieście gości po raz trzeci - tym razem eliminacje odbędą się w środę 8 grudnia.

28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Przez cały grudzień przesłuchania I etapu odbędą się w 33 miastach w całej Polsce, a także na Ukrainie, Białorusi i Litwie, gromadząc kilkadziesiąt tysięcy osób - solistów, chórów i zespołów na wspólnym śpiewaniu. Eliminacje w Mikołowie odbędą się 8 grudnia i są otwarte dla wszystkich chętnych solistów i grup. Zgłoszenia przyjmowane były do końca listopada. Zwycięzcy eliminacji awansują do finału Festiwalu, który w dniach 13-15 stycznia odbędzie się w Będzinie, gdzie mogą walczyć o cenne nagrody, w tym wynoszące 10 000 zł Grand Prix. Mamy gorącą nadzieję, że nie zabraknie chętnych do kultywowania śpiewu pięknych polskich kolęd!

Choć występy zaplanowano "na żywo", uczestnicy zgłaszając się musieli przesłać także nagranie swojego występu na wypadek, gdyby organizacja eliminacji lub finału okazała się niemożliwa. W takiej sytuacji oceniane będą właśnie przesłane materiały.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do kolędowania! Jeśli tylko przepisy epidemiczne na to pozwolą, przesłuchania będą także otwarte dla publiczności - przekazuja organizatorzy.

Eliminacje Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również