Wiadomości z Mikołowa

Efekty działań drogówki "NURD"

  • Dodano: 2020-05-22 09:00

Przez cały wczorajszy dzień mundurowi z mikołowskiej drogówki uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach o charakterze kontrolno-prewencyjnym. Przez cały ten czas zwracali uwagę na to jak kierowcy zachowują się względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.

Stwierdzono łącznie 22 wykroczenia, w tym 5 popełnionych przez pieszych

Wczoraj na terenie naszego powiatu przeprowadzone zostały działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów, czy motorowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy nieprawidłowym zachowaniem na drogach powodują zagrożenie dla wymienionej grupy uczestników ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili łącznie 22 wykroczenia, w tym 17 popełnionych przez kierujących pojazdami. 5 zaś to efekt niewłaściwego zachowania się pieszych. Skontrolowane zostały 23 pojazdy. Za naruszenia przepisów ruchu drogowego 11 osób zostało ukaranych mandatami, tyle samo policjanci pouczyli. Największa liczba wykroczeń dotyczyła jednak przekroczenia dozwolonej prędkości ( aż 18 przypadków). Odnotowano łącznie 3 kolizje drogowe.

Do służby skierowanych zostało 8 funkcjonariuszy, a nad prawidłową realizacją zadań czuwali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy - kom. Lucjan Kret oraz jego Zastępca - asp.szt. Marek Ścierski.

Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Kiedy wreszcie policja zacznie zwracać się do zarządców dróg o prawidłowe oznakowanie przejść dla pieszych na terenie gminy, o oczyszczanie i utwardzanie poboczy aby mogli się po nich poruszać piesi i rowerzyści zamiast po jezdni? Na terenie Mikołowa są TRWONIONE gigantyczne pieniądze na bezsensowne inwestycje w rodzaju nowego dworca ale niema pieniędzy na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Na styku Paniów i Bujakowa, w dolinie jest rozpadający się i zwężony most od wielu lat- czy musi dojść do tragedii żeby władze coś z tym zrobiły? Mieszkańcom Mikołowa może brakować,, siły przebicia" ale policja z pewnością taką ma, dlaczego nie interweniuje w odpowiednich instytucjach tylko skupia się na wystawianiu mandatów?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również