Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy o bezpieczeństwie z dziećmi

  • Dodano: 2018-04-18 11:45

Dzielnicowy rejonu nr 6, asp. szt. Maciej Dobrowolski odwiedził uczniów mokierskiej szkoły podstawowej oraz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mikołowie.

Tematem spotkań było bezpieczeństwo naszych milusińskich, które z wielką radością przyjęły pana policjanta, a także z zainteresowaniem wysłuchały jego prelekcji.

Asp. szt. Maciej Dobrowolski, na co dzień dzielnicowy rejonu nr 6 w Mikołowie, odwiedził w minioną środę dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mikołowie. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Profilaktyki pod hasłem: "Dbam o swoje bezpieczeństwo". Mundurowy omówił z najmłodszymi podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku i na ulicy. Przypomniał milusińskim o ważnej kwestii jaką jest noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym będą lepiej widoczni podczas poruszania się w rejonach ulic i przejść dla pieszych. Tego dnia, w placówce rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na temat jakże ważnej roli odblasków. Dzielnicowy, wraz z dyrektorem placówki Tomaszem Machą, nagrodzili laureatów konkursu.

Mundurowy odwiedził również uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Mikołowie- Mokrem. Uczniowie klas trzecich z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji mundurowego na temat wielu aspektów szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa. Dzielnicowy przekazał im wiele wskazówek, pomogących uchronić się przed różnymi niebezpiecznymi dla nich sytuacjami.