Wiadomości z Mikołowa

Dzielnicowy o bezpieczeństwie z dziećmi

  • Dodano: 2018-04-18 11:45

Dzielnicowy rejonu nr 6, asp. szt. Maciej Dobrowolski odwiedził uczniów mokierskiej szkoły podstawowej oraz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mikołowie.

Tematem spotkań było bezpieczeństwo naszych milusińskich, które z wielką radością przyjęły pana policjanta, a także z zainteresowaniem wysłuchały jego prelekcji.

Asp. szt. Maciej Dobrowolski, na co dzień dzielnicowy rejonu nr 6 w Mikołowie, odwiedził w minioną środę dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mikołowie. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Profilaktyki pod hasłem: "Dbam o swoje bezpieczeństwo". Mundurowy omówił z najmłodszymi podstawowe zasady bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku i na ulicy. Przypomniał milusińskim o ważnej kwestii jaką jest noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym będą lepiej widoczni podczas poruszania się w rejonach ulic i przejść dla pieszych. Tego dnia, w placówce rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na temat jakże ważnej roli odblasków. Dzielnicowy, wraz z dyrektorem placówki Tomaszem Machą, nagrodzili laureatów konkursu.

Mundurowy odwiedził również uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Mikołowie- Mokrem. Uczniowie klas trzecich z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji mundurowego na temat wielu aspektów szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa. Dzielnicowy przekazał im wiele wskazówek, pomogących uchronić się przed różnymi niebezpiecznymi dla nich sytuacjami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również