Wiadomości z Mikołowa

Działania policyjne p/k "Telefon"

  • Dodano: 2018-04-24 12:00

Dziś policjanci z drogówki w całym kraju, w tym również mundurowi z Mikołowa prowadzą działania kontrolne"Telefon".

Jest to nowa inicjatywa, której głównym założeniem jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uświadomienie kierującym zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy. Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i trwać będzie do 22.00.

Dziś od wczesnych godzin rannych mikołowscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "Telefon". Są to pierwsze tego typu policyjne działania, które od bieżącego roku zostały uwzględnione w harmonogramie krajowych działań Policji. Coraz częściej zdarza się, że kierowcy podczas prowadzenia pojazdu używają telefonów komórkowych. Ich użytkowanie w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego bez wątpienia wpływa na zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że korzystanie z telefonu podczas jazdy zwiększa ryzyko powstania zdarzenia drogowego, a także bezpośrednio wpływa na:

  • spadek świadomości dotyczący sytuacji na drodze,
  • spowolnienie reakcji na wydarzenia na drodze,
  • niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków,
  • niezauważenie lub zbyt późne zauważenie przeszkód lub innych uczestników ruchu drogowego,
  • ignorowanie sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych,
  • trudności z utrzymaniem stałej prędkości jazdy i stałego kierunku jazdy,
  • hamowanie z opóźnieniem lub zbyt gwałtowne.

Podczas dzisiejszych działań policjanci bezwzględnie będą egzekwować od kierujących stosowanie się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręce. Mundurowi będą też kontrolować stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i przewożenie liczby pasażerów zgodnej z zapisem w dowodzie rejestracyjnym. Działania "Telefon" policjanci będą prowadzić do godziny 22.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również