Wiadomości z Mikołowa

"Droga to nie odcinek specjalny". Kierowca rajdowy w nowym spocie profilaktycznym

  • Dodano: 2022-02-17 08:00, aktualizacja: 2022-02-18 08:03

W siedzibie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyło się w niedzielę spotkanie z przedstawicielami mediów, na którym zaprezentowano spot promujący bezpieczeństwo na drodze. W wydarzeniu udział wziął kierowca rajdowy Jarosław Szeja. Nadmierna prędkość i brawura to główne przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych. Od początku roku na śląskich drogach w 185 wypadkach zginęło 20 osób, a 208 zostało rannych.


Dobre alkomaty do badania stanu trzeźwości można kupić w sklepie https://alkopatrol.pl


Droga nie jest miejscem na ryzykowną i zbyt szybką jazdę

Nadmierna prędkość i brawura to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Tylko w tym roku na drogach naszego województwa w 185 wypadkach zginęło 20 osób, a 208 zostało rannych.

Policjanci katowickiej komendy wojewódzkiej, we współpracy z kierowcą rajdowym Jarosławem Szeją, przygotowali spot promujący bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę. Premiera filmu, w obecności przedstawicieli mediów, odbyła się w niedzielę przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Lekceważenie przepisów ruchu drogowego i lekkomyślność to prosta droga do tragedii.

Pamiętajmy, że droga to nie odcinek specjalny.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorguś

    Panie Szeja czy zwrócił Pan uwagę policji że droga to nie terenowy odcinek specjalny i że policja powinna domagać się i karać zarządców dróg za ich zagrażający bezpieczeństwu kierowców stan? A może zapytał Pan jakim prawem to policja traktuje drogi publiczne jak tor wyścigowy i bez sygnalizacji optycznej i akustycznej i łamiąc wszystkie przepisy prowadzi pościgi pojazdami nie oznakowanymi? Policję obowiązuje ta sama konstytucja i te same preepisy Kodeksu Drogowego co resztę obywateli RP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również