Wiadomości z Mikołowa

Dożynki w Śmiłowicach 2023 już za nami! [FOTO]

  • Dodano: 2023-08-21 11:30

W sobotę, mieszkańcy miasteczka Śmiłowice zebrali się, by wspólnie uczcić zakończenie żniw podczas kolorowych i pełnych radości dożynek. Wydarzenie przyciągnęło liczne rzesze ludzi, którzy w tradycyjnych strojach ludowych przeszli ulicami miasta, niosąc ze sobą bochen chleba i ozdobne wieńce z plonów.

Dożynki w Śmiłowicach 2023 przeszły do historii!

Atmosfera była nasycona radością i dumą z ciężkiej pracy rolników oraz plonów, jakie udało się zebrać w minionym sezonie. Nie mogło zabraknąć tradycyjnych tańców, śpiewów i zabaw, które dodatkowo umilały to wyjątkowe święto. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni pięknem i bogactwem wystawionych ozdobnych wieńców, które stanowiły widowiskową dekorację całego wydarzenia.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas, który umocnił więzy społeczne między mieszkańcami.

Kolejne już wkrótce

Tym razem miasteczko Bujaków będzie świętować zakończenie żniw 26 sierpnia. Natomiast mieszkańcy Sołectwa Mokre będą mieli swoją okazję do świętowania 9 września.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Birdabo Studio


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również